Muž, omylom vyhlásený za mŕtveho, prišiel súd presvedčiť, že žije. Takýto rozsudok nečakal!

Ďalšia epizóda zo seriálu Právne nezmysly odtrhnuté od reality.

Constantin Reliu, rumunský šesťdesiatnik, má dosť výnimočný problém: je mŕtvy! Hoci je v dobrom zdraví a behá po tomto svete, oficiálne nežije. Aj keď sa Constantin odvolal voči rozhodnutiu súdu, ten akékoľvek námietky odmietol. Bolo mu povedané, že sa mal prísť sťažovať skôr. Teraz je už neskoro a je definitívne mŕtvy. Ako sa pán Reliu dostal do takéhoto stavu?

V roku 1989, kedy po krvavej revolúcii padol neľudský komunistický režim, Rumunsko zostalo v dezolátnom stave. Východisko z mizérie a nepredstaviteľnej chudoby videli mnohí v odchode do zahraničia. Do tejto skupiny patril aj Constantin, ktorý sa v roku 1992 rozhodol odísť za prácou do Turecka.

https://www.youtube.com/watch?v=Bigmuko1tXU

Schrödingerov Rumun

Počas svojho pobytu v Turecku si Rumun vždy dokázal nájsť čas na to, aby sa vrátil do vlasti a navštívil svoju rodinu. Naposledy sa tak stalo v roku 1999. Odvtedy so svojimi blízkymi neudržiaval žiaden kontakt. Manželka usúdila, že Constantin zahynul pri zemetrasení. V roku 2003 obdržala úmrtný list svojho muža. Čas na konšpiračné okienko! Predpokladá sa, že žena požadovala vyhlásenie manžela za mŕtveho z toho dôvodu, aby sa mohla šikovne zbaviť manželského zväzku a opätovne sa vydať.

O svojej „smrti“ sa Constantin dozvedel na začiatku tohoto roka po tom, ako ho turecké úrady vyhostili z krajiny kvôli expirovaným dokumentom. Po návrate do Rumunska si muž chcel predĺžiť platnosť svojich dokladov. Jeho žiadosti nebolo vyhovené, pretože zomrel v roku 2003.

https://tenor.com/view/grim-reaper-bad-news-youre-dead-death-gif-4488637

Pán Reliu sa vybral na súd, v snahe vybojovať zrušenie svojej smrti. Veď čo môže byť ťažké na presvedčení úradov o tom, že človek nezomrel, keď sa tam osobne dostaví. Živý a zdravý. Nuž, nevyspytateľné právne cestičky Rumuna presvedčili, to vôbec nie je také ľahké. Rozhodnutie súdu by sa v skratke dalo zhrnúť slovami : „Mal si sa prísť sťažovať skôr. Už je neskoro. Si definitívne mŕtvy.“

https://tenor.com/view/parks-and-rec-jay-jackson-perd-hapley-tap-tap-tap-case-ended-gif-4995347

Rumunský pán sa ocitol vo veľmi zvláštnej právnej pozícii – keďže „nežije“ zrejme ho nemôžu nikde v krajine oficiálne zamestnať a nepoberá ani dôchodok. Tiež sú mu odoprené mnohé ďalšie práva a možnosti. Je viac než isté, že pokiaľ by sa svoje zvláštne postavenie Constantin rozhodol využiť na kariéru superzločinca, ktorého by súdy nemohli posadiť za mreže, veľmi rýchlo by úrady objavili právnu kľučku, ktorou by jeho vyčíňanie zastavili…

Zdroj: theguardian.com
Titulná fotka: James Emmerman, Shutterstock

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
6
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
7
Uups
Haha Haha
26
Haha
Woow Woow
10
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
20 divných fotiek, pri ktorých nebudete vedieť, či sa máte smiať alebo plakať

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME