Štvrtok 6.10.2022
sk
Natália
cz
Hanuš

Asi sa zhodneme, že na tiesňovú linku by mal človek volať len v prípade najväčšej núdze. To si ale zrejme nemyslel 61-ročný Američan Daniel Schroeder. Ten opakovane telefonoval na linku záchrannej služby, pričom sa ale nenachádzal v ohrození života. Ako dôvod svojich telefonátov uviedol, že je, ehm, unavený.

Operátorov na linke 911 neotravoval len raz či dvakrát, ale rovno štyrikrát za jednu noc. Napomenutie nestačilo a muž o pár minút znovu blokoval linku svojím absurdným fňukaním. Polícii sa podarilo zistiť jeho adresu a Schroedera umiestnili do cely. Počas vyšetrovania vyšlo najavo, že toto rozhodne nie je prvý podobný incident.

Shutterstock

Odsedí si dva mesiace vo väzení

Schroeder už predtým na číslo 911 volal a sťažoval sa, že ho hnevá jeho príbuzný. Vtedy mu naparili šesť mesiacov väzenia, ale napokon ho prepustili pod podmienkou, že už nebude volať na núdzovú linku (iba ak by sa nachádzal v nebezpečenstve, samozrejme).

Schroeder súhlasil, ale hneď na druhý deň po prepustení telefonoval na linku znovu, aby sa posťažoval na svoju únavu. Po zadržaní sa muž k svojim činom priznal a vzhľadom na to, že porušil podmienku, musí stráviť dva mesiace za mrežami.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť