Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 20.6.2024
sk
Valéria
cz
Květa, Květuše
, Kveta

Náhoda sa postarala o dojemný moment. 41-ročný Ed Morrish z anglického Hampshiru pri upratovaní garáže natrafil na svoj viac než dve dekády starý budík WakeYoo, píše portál Unilad. Išlo o špeciálny kúsok, ktorý bol hitom v 90. rokoch a na ktorý si ľudia mohli nahrať vlastný zvuk či hlášku, ktoré ich majú prebudiť.

Ed sa mimoriadne potešil, keď zistil, že budík stále funguje, ba čo viac: ostal na ňom zachytený hlas Edovej zosnulej mamy. Jeho dve deti si tak mohli vôbec prvýkrát vypočuť, aký hlas mala ich babička. Morrish sa s týmto nálezom pochválil na Twitteri a dodal, že budík dostal od mamy v roku 1998, keď nastupoval na univerzitu. „Môžete si na ňom nastaviť vlastný zvuk, takže som ju poprosil, aby nejaký nahrala,“ uviedol Morrish. „A teraz som ho našiel a stále funguje! Moja mama zomrela v roku 2006 a toto je jediný záznam jej hlasu, ktorý mám.“

Príbeh dojal aj samotného vynálezcu budíka

Na nahrávke môžeme počuť, že sa Edova mama snaží svojho syna dostať z postele ráznym: „Vstávaj, Edward!“ Morrish podľa vlastných slov nebol nálezom šokovaný, pretože vedel, že svoje osobné veci má ešte niekde schované. Bol som ale šťastný, že budík stále fungoval,“ podotkol.

„Je krásne pripomenúť si jej hlas. Dosť som sa na tom, pravdaže, zasmial, pretože to bola naozaj absurdná vec, chcieť od nej, aby nahrala niečo také.“ Morrish dodal, že budík si postaví hneď vedľa postele. „Takže keď ma moje deti budú chcieť zobudiť, môžu to nechať na moju mamu,“ povedal.

Jeho príspevok sa na Twitteri veľmi rýchlo stal virálnym, pričom ľudí dojal k slzám. Dostal sa dokonca aj k Tomovi Lawtonovi, ktorý tento typ budíkov vynašiel! Ten mu napísal: „Toto je úžasné, Ed. WakeYoo bol môj prvý vynález a tvojím príbehom som dojatý. Dúfam, že sa ti darí.“


Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.