Štvrtok 26.5.2022
sk
Dušan
cz
Filip

Muž pred priateľkou predstieral, že je bohatý. Vylúpil kvôli nej aj viedenskú banku

Muž bol ochotný pre to, aby lož nepraskla, urobiť všetko.


31-ročný Rakúšan sa rozhodol pri zoznámení so svojou priateľkou predstierať, že je bohatý. Ako neskôr uviedol, v skutočnosti nemal peňazí nazvyš (pracoval ako umývač áut) a jeho predchádzajúci vzťah skrachoval práve kvôli jeho finančným problémom. Ako píše portál Aktuálně, nová priateľka mu na jeho lož skočila.

Aby na nič neprišla, muž ju zahŕňal darčekmi za peniaze, ktoré si požičiaval od svojej babičky či bánk. Keď potreboval viac hotovosti, začal predávať kokaín. S tým ale rýchlo skončil, keďže zisk z predaja bol pomerne nízky.

Mohlo by ťa zaujímať:

Dokumentárny hit The Tinder Swindler z dielne Netflixu valcuje Slovensko. Príbeh rafinovaného podvodníka by ti nemal ujsť

Bol rád, že ho chytili

Napokon sa rozhodol k radikálnemu kroku: vylúpil viedenskú pobočku banky BKS. „Prepáčte, musím to urobiť,“ povedal vraj zamestnancom a namieril na nich zbraň. Z trezoru si zobral 240 500 eur, za ktoré si kúpil značkové hodinky Rolex a dáme svojho srdca kúpil veci v obchodoch Louis Vuitton či Chanel.

Po štyroch týždňoch pátrania sa ho ale polícii podarilo dostať. Pomohli im bezpečnostné záznamy z kamier v banke. V tej dobe mal muž k dispozícii z pôvodného lupu ešte 70-tisíc eur.

Shutterstock

Polícii povedal, že s partnerkou plánovali odísť do Karibiku, ale cestu už zrealizovať nestihli. Zlodej však svoje zadržanie neľutoval. Povedal, že preňho bolo doslova „vyslobodením“. Jeho klamstvá mu totiž začínali prerastať cez hlavu a on nevedel, ako má celý bludný kruh zastaviť. Súd ho poslal do väzenia na päť rokov.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť