Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 16.7.2024
sk
Drahomír
, Drahomíra
cz
Luboš
, Liboslav, Luboslav

Muž prenasledoval ženu, pred jej bytom si chcel podrezať žily

Dotyčný neustále a opakovane atakoval jednu Kežmarčanku v mieste jej bydliska, v práci, ako aj na iných miestach.


Obvineniu z trestného činu nebezpečného prenasledovania spáchaného v súbehu s trestným činom marenia výkonu úradného rozhodnutia čelí tridsaťosemročný muž zo Spišskej Belej (okr. Kežmarok).

Ako dnes informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, neustále a opakovane atakoval jednu Kežmarčanku v mieste jej bydliska, v práci, ako aj na iných miestach. Vyhľadával jej prítomnosť, kontaktoval ju telefonicky aj emailom, a to aj napriek tomu, že sa žena jednoznačne vyjadrila, že si to nepraje a že je to pre ňu obťažujúce. Prítomnosť ženy si vyžadoval aj pod hrozbami, že si siahne na život, pričom si chcel pred dverami jej bytu podrezať žily.

Shutterstock

Podľa hovorkyne konanie muža vzbudzovalo u ženy obavu o jej život i zdravie a v značnej miere zhoršovalo kvalitu jej života. „Muž takto konal i napriek tomu, že mu bolo už v roku 2016 súdom uložené neodkladné opatrenie, a to zákaz priblíženia sa k tejto žene, ako aj zákaz kontaktovať ju rôznym spôsobom,“ vysvetlila. Polícia muža zadržala, skončil v cele policajného zaistenia. Ak sa obvinenému vina preukáže, hrozí mu trest odňatia slobody až na tri roky.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.