Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 8.6.2023
sk
Medard
cz
Medard

Ignoroval odporúčania tatéra a stalo sa mu to osudným. Ako informuje portál IFLScience, 31-ročný muž si nechal na pravú nohu vytetovať nové tetovanie. Keďže bolo ešte čerstvé, tatér mu odporučil, aby sa minimálne dva týždne vyhýbal plávaniu v mori. Pokožka totiž potrebovala dostatočný čas na zahojenie a regeneráciu.

Ignoroval odporúčania, doplatil na to

Mladík ale na odporúčanie nedbal a vyrazil si zaplávať do Mexického zálivu. Do tela sa mu ale dostala agresívna baktéria nazývaná Vibrio vulnificus, ktorá žije v mnohých moriach. Muž krátko po kúpaní začal pociťovať triašku, ku ktorej sa pridali aj vysoké horúčky.

V okolí jeho tetovania sa objavila veľká vyrážka a on musel byť prevezený do nemocnice. Infekcia ale rýchlo postupovala, výsledkom čoho bolo, že mladíkovi úplne sfialovela noha a objavili sa na nej hlboké rany.

Profimedia

Lekári sa snažili robiť všetko, čo bolo v ich silách

O niekoľko týždňov sa im naozaj podarilo mužov stav mierne zlepšiť. Infekcia však jeho telo extrémne poškodila a mužov imunitný systém bojoval so sepsou. Po dvoch mesiacoch muž zomrel. Vibrio vulnificus má sama osebe vysokú smrtnosť (až 25 %), ale k fatálnemu priebehu zrejme treba pripočítať aj fakt, že muž mal problémy s alkoholom, a teda výrazne poškodenú pečeň. To smrtnosť baktérie ešte viac zvýšilo.

Odborníci upozorňujú, aby ľudia nebrali na ľahkú váhu odporúčania profesionálov. Baktéria Vibrio vulnificus sa môže do tela dostať aj prostredníctvom skonzumovania surových morských plodov. Pokiaľ sa ale zachytí včas, dá sa liečiť silnými antibiotikami.

Profimedia

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje