Muž sa chcel dostať do kancelárie bezkontaktne. Vytvoril si preto šikovnú pomôcku

Možno ju oceníš aj ty.

Zdroj: Skrubis / Twitter

Momentálna situácia si vyžaduje dodržiavanie určitých opatrení. Ostať doma. Nosiť rúško. Umývať si ruky – poriadne, mydlom, minimálne dvadsať sekúnd. Okrem tejto trojice odborníci odporúčajú aj nechytať sa vlastnej tváre a celkovo sa nedotýkať toho, čoho sa dotýkať nemusíte. Lenže nie vždy je to možné.

V dnešnej dobe, keď si veľa technologických vychytávok fyzický kontakt priam pýta, je to pomerne komplikované. Odtlačok prsta nám odomyká prakticky všetko, od mobilného telefónu až po vchodové dvere do kancelárie. A keďže senzoru je celá vec s koronavírusom tak tri-päť, ani na odporúčania zdravotníkov nezačne magicky fungovať na diaľku.

Dá sa táto problematika nejako vyriešiť? Dá. Richard Skrubis, muž pôvodom z hlavného mesta Lotyšska, vymyslel brilantný spôsob ako. Počas tohto nečasu sa potreboval dostať do práce a už predom mu bolo jasné, že prístroj na čítanie odtlačkov prstov tak jednoducho neobabre. Chtiac-nechtiac doň bude musieť vložiť prst a bodka.

Nikto však nepovedal, že to musí byť jeho prst. Respektíve, jeho skutočný prst. V tejto fáze je už asi jasné, kam tým všetkým mierime – Richard si doma vyrobil umelý prst so svojím odtlačkom. „Spravil som si prst na paličke,“ píše muž vo svojom príspevku na Twitteri, ku ktorému prikladá aj video na dôkaz, že to celé naozaj funguje.

Video sa okamžite dostalo medzi ľudí, doposiaľ si vyslúžilo viac ako 80-tisíc zobrazení a každý chcel, pochopiteľne, vedieť, ako sa mu to podarilo. „Použil som silikón a pigment vo farbe ľudskej pokožky. Celá procedúra trvala dokopy 90 minút. Nanešťastie, na mobil to nefunguje, len na takéto hlúpe optické čítačky,“ dodáva muž v ďalšom príspevku.

Treba uznať, že nápad je to dobrý. A pri tom, ako sa aktuálny stav vyvíja, ho nepochybne mnohí uvítajú, rovnako ako všetky ostatné triky, ako robiť veci bezkontaktne. Zužitkujú ho? To asi ťažko, lebo nie každý má nervy na domácu výrobu silikónového hnátu. Ale aspoň budú vedieť, že v prípade najväčšej núdze existuje aj takáto možnosť.

Zdroj: Skrubis / Twitter

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
3
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
AKTUÁLNE: Na Slovensku potvrdili 22 nových pacientov s ochorením COVID-19

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME