Piatok 3.12.2021
sk
Oldrich
cz
Svatoslav
, Světoslav

Momentálna situácia si vyžaduje dodržiavanie určitých opatrení. Ostať doma. Nosiť rúško. Umývať si ruky – poriadne, mydlom, minimálne dvadsať sekúnd. Okrem tejto trojice odborníci odporúčajú aj nechytať sa vlastnej tváre a celkovo sa nedotýkať toho, čoho sa dotýkať nemusíte. Lenže nie vždy je to možné.

V dnešnej dobe, keď si veľa technologických vychytávok fyzický kontakt priam pýta, je to pomerne komplikované. Odtlačok prsta nám odomyká prakticky všetko, od mobilného telefónu až po vchodové dvere do kancelárie. A keďže senzoru je celá vec s koronavírusom tak tri-päť, ani na odporúčania zdravotníkov nezačne magicky fungovať na diaľku.

Dá sa táto problematika nejako vyriešiť? Dá. Richard Skrubis, muž pôvodom z hlavného mesta Lotyšska, vymyslel brilantný spôsob ako. Počas tohto nečasu sa potreboval dostať do práce a už predom mu bolo jasné, že prístroj na čítanie odtlačkov prstov tak jednoducho neobabre. Chtiac-nechtiac doň bude musieť vložiť prst a bodka.

Nikto však nepovedal, že to musí byť jeho prst. Respektíve, jeho skutočný prst. V tejto fáze je už asi jasné, kam tým všetkým mierime – Richard si doma vyrobil umelý prst so svojím odtlačkom. „Spravil som si prst na paličke,“ píše muž vo svojom príspevku na Twitteri, ku ktorému prikladá aj video na dôkaz, že to celé naozaj funguje.

Video sa okamžite dostalo medzi ľudí, doposiaľ si vyslúžilo viac ako 80-tisíc zobrazení a každý chcel, pochopiteľne, vedieť, ako sa mu to podarilo. „Použil som silikón a pigment vo farbe ľudskej pokožky. Celá procedúra trvala dokopy 90 minút. Nanešťastie, na mobil to nefunguje, len na takéto hlúpe optické čítačky,“ dodáva muž v ďalšom príspevku.

Treba uznať, že nápad je to dobrý. A pri tom, ako sa aktuálny stav vyvíja, ho nepochybne mnohí uvítajú, rovnako ako všetky ostatné triky, ako robiť veci bezkontaktne. Zužitkujú ho? To asi ťažko, lebo nie každý má nervy na domácu výrobu silikónového hnátu. Ale aspoň budú vedieť, že v prípade najväčšej núdze existuje aj takáto možnosť.

Zdroj: Skrubis / Twitter


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť