Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 31.1.2023
sk
Emil
cz
Marika

Muž sa podelil o šikovný trik, vďaka ktorému budeš na home office „stále online“

Šéfovia si zvyknú aktivitu svojich zamestnancov kontrolovať aj na diaľku.


Home office sa aj v dôsledku pandémie koronavírusu stáva čoraz viac obľúbenejším. Napokon, ide predsa o to, či prácu naozaj vykonáš, a nie o to, kde ju vykonáš. Viacerí šéfovia si ale aj na diaľku zvyknú overovať, či sa ich zamestnanci neflákajú, uvádza portál LADbible. Najčastejšie sa to dá zistiť tak, že príliš dlho nepohybujú myšou. Ak sa tak stane, okamžite im začne blikať výstražná kontrolka.

A čo si budeme hovoriť, ľudia pracujúci doma si občas menšiu pauzičku naozaj doprajú. Jeden zamestnanec teraz ale spropagoval užitočný trik, vďaka ktorému to bude vyzerať, že si online, aj keď v skutočnosti nie si. Vymyslel ho istý kreatívny pracovník, ktorý sa ním pochválil na sociálnej sieti TikTok.

Shutterstock

Jednoduchý trik

V čom teda trik spočíva? Je to jednoduché, stačí myš od počítača pripevniť k robotickému vysávaču a zapnúť ho. Vysávač sa bude pohybovať po byte, ale aj myš, ktorá vytvorí ilúziu toho, že pracuješ a si online. A ako bonus budeš mať doma upratané.

Autor videa dodal, že ide, samozrejme, o „stopercentný vtip“ a nikomu tento trik v skutočnosti neodporúča. Na TikToku si však získal obrovskú popularitu a momentálne má na konte už viac ako 11 miliónov pozretí. Niektorí v komentároch napísali, že ide o zaujímavý trik, ale rozhodne nie stopercentný.

Pokiaľ by si totiž na takéhoto zamestnanca šéf posvietil podrobnejšie, iste by ho zaujali podivné pohyby myšou a mohol by tak celý podvod odhaliť. Najlepšie teda bude, keď sa počas práce z domu nebudeš flákať a budeš proste normálne pracovať.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť