Štvrtok 6.10.2022
sk
Natália
cz
Hanuš

Čo je pre jedného prehnaná reakcia, to je pre druhého adekvátne. Ľudia majú strach z pavúkov, aj keď sú väčšinou neškodné. Utiecť nepripadá do úvahy, veď kto by sa už len vrátil do toho domu, tak čo robiť pri strete s týmto rovnako vystrašeným tvorom? Niektorí ľudia veria, že zabiť pavúka znamená nešťastie a iní len spanikária alebo odpadnú. No toto zabitie pavúka vyšlo muža z Kalifornie veľmi draho. Takže legenda neklame.

Muž toto úbohé zvieratko podpálil, no to ešte z posledných síl utieklo na matrac postele a aj keď sa tomuto mužovi pravdepodobne so silným odporom podarilo uhasiť oheň na posteli, ten už sa dávno rozšíril na záclony a nábytok. Našťastie nebol nik zranený a oheň sa podarilo uhasiť zhruba do 20-tich minút. Oheň sa nerozšíril na susedné byty a toto experimentovanie s podpaľačstvom majiteľa vyjde na 11 000 dolárov. Poistka mu to zrejme nepreplatí.

Netvárme sa pohoršene, nie jeden z nás by v panike a kolapsových stavoch možno reagoval podobne. Môžeme byť radi, že nežijeme na mieste ako je napríklad Austrália, kde sa to jedovatými pavúkmi len tak hemží. Tento druh pavúka je neškodný. V Severnej Amerike žije okolo 200 druhov z tejto čeľade strehúňov a ich uhryznutie je veľmi bolestivé. No útočia len keď sa cítia ohrození. 

hector_astorga_photography / instagram.com (https://www.instagram.com/p/BS9VaEcl5FB/?tagged=wolfspider)

Toto zlatíčko vôbec nie je agresívne, len má taký výraz tváre.

Toto však nie je jediný prípad. V roku 2014 rovnako nešťastne dopadol aj muž z amerického Seattlu, ktorý objavil pavúka v práčovni. Tento expert však pavúka prv postriekal lakom a až potom ho podpálil. Práčovňa vzbĺkla rýchlosťou blesku a 27 000 dolárov je zrejme akurátna čiastka za ľudskú hlúposť.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/csak-YXX1UKvTJYMqA)

V roku 2015 sa chlapík v Detroite takisto rozhodol vysporiadať sa s pavúkom a to rovno na benzínovej pumpe. Zničil svoje auto a aj výdajný stojan, no našťastie to nestihlo prerásť do obrovskej katastrofy. Ešteže sa na druhý deň ospravedlnil. Taktiež celkom čerstvý prípad (2017) sa stal aj v Arizone, keď muž použil plynový horák na odstránenie pavúkov spod jeho príbytku. Možno sa podobné prípady stali aj na Slovensku, ale kto by sa k niečomu podobnému priznal, však?

Zdroj: dailymail.co.uk, telegraph.co.uk, nypost.com, mirror.co.uk
Titulná fotka: wikimedia.org


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť