Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 27.3.2023
sk
Alena
cz
Dita
, Ditta

Muž sa pred útočníkmi ukryl v aute, kovovou tyčou mu rozbili okno

Páchateľmi sú piati mladí Ukrajinci.


Muž v Bratislave sa pred útočníkmi ukryl v aute, kovovou tyčou mu rozbili okno. Ako informuje bratislavská policajná hovorkyňa Silvia Šimková, vyšetrovateľ vzniesol obvinenie piatim osobám ukrajinskej národnosti za zločin obmedzovania osobnej slobody v súbehu s trestným činom výtržníctva a poškodzovania cudzej veci, spáchaný formou spolupáchateľstva.

Podľa informácií polície, pätica mladíkov 31. januára vylákala poškodeného na stretnutie s vopred vymyslenou zámienkou. „Po príchode na miesto okolo 13:45 na ulici Staré Grunty pred prevádzkou rýchleho občerstvenia spoločne bránili poškodenému vyjsť s motorovým vozidlom Mini Cooper z radu stojacich vozidiel, kričali naňho, aby vystúpil a pokúšali sa otvoriť jeho uzamknuté dvere,“ uvádza polícia. Keď sa poškodenému podarilo vycúvať z radu vozidiel na cestu, jeden z páchateľov ho zablokoval vozidlom Audi.

Shutterstock

„Páchatelia sa zhlukli okolo vozidla poškodeného a viacerými údermi zovretej päste, kopmi nôh a údermi kovovej tyče spôsobili rozbitie zadného okna a iné poškodenia,“ konštatuje polícia. Následne jeden z páchateľov udrel oceľovou tyčou do dverí vodiča – poškodeného, následkom čoho sa rozbilo okno a črepiny mu spôsobili drobné povrchové rezné zranenia. S obavou o svoj život poškodený vystúpil z auta a odišiel do najbližšieho obchodu, kde sa chcel pred útočníkmi ukryť.

Policajná hliadka páchateľov zadržala, eskortovala na policajné oddelenie a umiestnila v cele policajného zaistenia. V prípade preukázania viny hrozí 19-ročnému Dmytrovi K., 18-ročnému Mykhailovi S., 20-ročnému Yaroslavovi K., 18-ročnému Stanislavovi L. a 19-ročnému Zoltanovi K. trest odňatia slobody až na tri roky.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje