Nedeľa 7.8.2022
sk
Štefánia
cz
Lada

Nepremyslené a zdanlivo neškodné stávky môžu mať tragické následky. Ako píše aj portál LADbible, podobný prípad sa nedávno odohral v Indii. 42-ročný muž menom Subhash Yada sa s kamarátmi stavil, že dokáže zjesť 50 vajíčok.

Za splnenie úlohy mal od nich zinkasovať 2-tisíc rupií (v prepočte asi 22,27 eur). Subhash si zrejme myslel, že 50 vajíčok zje bez akýchkoľvek problémov. Zo začiatku to tak aj vyzeralo. Keď ale dojedal 42. vajíčko, odrazu spadol na zem a stratil vedomie.

Shutterstock

Muža sa nepodarilo zachrániť

Kamaráti okamžite zavolali záchranku a Subhash bol prevezený do nemocnice. Lekárom sa ho už ale nepodarilo zachrániť. Presnú príčinu smrti ešte bude treba preskúmať, ale podľa expertov je už teraz jasné, že k nej prispela nešťastná stávka.

Upozornili, že ak človek zje priveľa vajíčok, môže to spôsobiť vážne narušenie jeho tráviacej sústavy. Keďže vajcia obsahujú vysoké hladiny cholesterolu, môžu mať negatívny vplyv na srdcovú činnosť. Stránka Medizzy uvádza, že u človeka, ktorý konzumuje vajíčka denne, sa zvyšuje možnosť predčasnej smrti až o 7 %.

Shutterstock

Vajíčka môžu zabíjať

Kardiológovia a vedci zdôrazňujú, že vajíčka by sa mali jesť v primeranom množstve ako súčasť pestrého jedálnička. Pokiaľ je ich príliš veľa, človeku sa zvyšuje cholesterol a tiež pravdepodobnosť výskytu kardiovaskulárnych chorôb.

Pre predstavu, v jednom vajíčku sa nachádza asi 186 miligramov cholesterolu, pričom za vysoko rizikovú sa považuje konzumácia 300 miligramov. Pokiaľ sa tak deje na pravidelnej báze, ľudia majú až o 17 % vyššie riziko vzniku kardiovaskulárnych chorôb a až 18 % vyššie riziko predčasnej smrti.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť