Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 25.4.2024
sk
Marek
, Marko, Markus
cz
Marek

Nepremyslené a zdanlivo neškodné stávky môžu mať tragické následky. Ako píše aj portál LADbible, podobný prípad sa nedávno odohral v Indii. 42-ročný muž menom Subhash Yada sa s kamarátmi stavil, že dokáže zjesť 50 vajíčok.

Za splnenie úlohy mal od nich zinkasovať 2-tisíc rupií (v prepočte asi 22,27 eur). Subhash si zrejme myslel, že 50 vajíčok zje bez akýchkoľvek problémov. Zo začiatku to tak aj vyzeralo. Keď ale dojedal 42. vajíčko, odrazu spadol na zem a stratil vedomie.

Shutterstock

Muža sa nepodarilo zachrániť

Kamaráti okamžite zavolali záchranku a Subhash bol prevezený do nemocnice. Lekárom sa ho už ale nepodarilo zachrániť. Presnú príčinu smrti ešte bude treba preskúmať, ale podľa expertov je už teraz jasné, že k nej prispela nešťastná stávka.

Upozornili, že ak človek zje priveľa vajíčok, môže to spôsobiť vážne narušenie jeho tráviacej sústavy. Keďže vajcia obsahujú vysoké hladiny cholesterolu, môžu mať negatívny vplyv na srdcovú činnosť. Stránka Medizzy uvádza, že u človeka, ktorý konzumuje vajíčka denne, sa zvyšuje možnosť predčasnej smrti až o 7 %.

Shutterstock

Vajíčka môžu zabíjať

Kardiológovia a vedci zdôrazňujú, že vajíčka by sa mali jesť v primeranom množstve ako súčasť pestrého jedálnička. Pokiaľ je ich príliš veľa, človeku sa zvyšuje cholesterol a tiež pravdepodobnosť výskytu kardiovaskulárnych chorôb.

Pre predstavu, v jednom vajíčku sa nachádza asi 186 miligramov cholesterolu, pričom za vysoko rizikovú sa považuje konzumácia 300 miligramov. Pokiaľ sa tak deje na pravidelnej báze, ľudia majú až o 17 % vyššie riziko vzniku kardiovaskulárnych chorôb a až 18 % vyššie riziko predčasnej smrti.

Shutterstock

Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.