Nedeľa 7.8.2022
sk
Štefánia
cz
Lada

Muž sa vlámal do školy, aby ukradol veci, ktoré mu učiteľ skonfiškoval pred 40 rokmi

Je za to zodpovedný nával nostalgie alebo len prokrastinácia?


Počas zimných prázdnin v jednej zo škôl na severnom japonskom ostrove Hokkaidó musela zasahovať polícia. Hliadku privolal na miesto zamestnanec školy, ktorý prichytil dvojicu, pokúšajúcu sa získať predmety skonfiškované učiteľom, uvádza Sora News. Čo je však na tomto, celkom normálne znejúcom prípade nezvyčajné?

Páchateľmi, ktorých policajti zadržali, nebol párik násťročných výtržníkov, ale 63-ročný muž a jeho 58-ročná partnerka. Bývalí študenti opustili brány tejto školy pred zhruba 40 rokmi. Prečo im napadlo riešiť túto záležitosť až po niekoľkých dekádach?

Shutterstock

Obaja páchatelia majú uvedené bydlisko v neďalekom meste. Za celé tie roky mali preto dosť príležitostí vyriešiť si svoje problémy z minulosti. Čo sa zmenilo? Aký predmet mohol dvojicu motivovať k takémuto bizarnému a nie veľmi rozumnému plánu?

Žiaľ, to nevieme. Môže byť, že išlo o nejaký predmet s obrovskou osobnou hodnotou, ktorého strata ho trýznila celé desaťročia. Možno medzi skonfiškovanými vecami bola nejaká zberateľská kartička, o ktorej sa dozvedel, že má dnes státisícovú hodnotu. Stále treba rátať aj s tou možnosťou, že ide len o výhovorku a celá jeho ilegálna návšteva v škole mala úplne inú príčinu.

Údajne chcel vypátrať svojho niekdajšieho učiteľa

Ak vlamač naozaj nemal nijaké nekalé úmysly a chcel len získať vec, ktorá mu patrí, prečo jednoducho do školy nevkročil cez hlavný vchod ako dospelý, inteligentný človek a následne ako dospelý, inteligentný človek nepožiadal personál školy o pomoc?

Muž sa polícii priznal, že dúfal, že v priestoroch školy nájde dokumenty, vďaka ktorým by dokázal vypátrať svojho bývalého učiteľa. Opäť ide o niečo, s čím by mu súčasný personál školy mohol pomôcť po slušnej žiadosti. V tomto príbehu je veľa nelogických rozhodnutí a dier, ktoré môžu mať svoj pôvod v tom, že v čase zadržania boli muž aj žena pod vplyvom alkoholu.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť