Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 28.3.2023
sk
Soňa
cz
Soňa
, Sonja, Sonia

Hlad je síce veľmi zlý pán, no ani ten nás často nedonúti vyvaliť tri eurá za balenú bagetu zo supermarketu. Nutričná hodnota niekde ešte pod nulou, dve tony majonézy a bielej múky – a to všetko za hodinovú mzdu priemerného Slováka. A načo? Načo, keď sa takmer v každom obchodnom dome nachádza pult s pripravenou teplou stravou?

Takéto pulty sú však riskantný biznis. Človek nikdy nevie, ako dlho v ňom už jedlo stojí, čo všetko doň vlastne popchali a kto to ochytal ktorými časťami tela… S vidinou vareného jedla za prijateľnú sumu sme však ochotní nad týmto všetkým prižmúriť oči a predsa len si naložiť.

Je to jednoduché – tácka, polievočka, druhé, nápoj, zaplatiť, usadiť sa a celá táto procedúra je zavŕšená plným bruchom. A ako všetci vieme, plné bruško je šťastné bruško.

http://www.healthytippingpoint.com/2013/03/the-best-whole-foods-hot-bar-is-in.html

Avšak potom sa na internete objaví video, ako napríklad toto zo Chicaga, ktoré nás donúti premýšľať… Nad tým, ako ľuďom chýba empatia a vlastne aj základy slušného stravovania sa. Nad tým, že niekomu naozaj nedoteká, že jeho telesné tekutiny nie sú v cene jedla a teda si ich nikto na tanieri neželá.

Nad tým, že niekomu nepripadá ani trochu divné, okoštovať jedlo priamo z naberačky. Z tej istej naberačky, ktorou si naberie ešte ďalších sto ľudí. Ďalších sto ľudí, ktorí ani len netušia, že si ju predtým niekto vrazil do úst…

https://giphy.com/gifs/gross-disgusted-reaction-11w0l0hDWECDJK

To sa presne stalo. Videonahrávka, ktorá sa prvotne objavila na sociálnej sieti Reddit a neskôr bola pridaná aj na Twitter, má už vyše milióna videní. Zobrazuje muža, ako si na jedle pochutnáva rovno z naberačky.

Ono to na prvý pohľad nevyzerá až tak drasticky, ako to internet následne znášal, no keď si to predstavíme vo väčšom merítku, nepochybne sa nám všetkým zdvihnú žalúdky. Predsa len – čo keby toto robil každý? Čo keby sme sa už ani neunúvali brať si misky a napojili sa rovno tam, pri veľkom hrnci?!

https://twitter.com/wtfvids_/status/1056230142165434369?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1056230142165434369&ref_url=

Ako sa už spomínalo predtým, po zhliadnutí tohto videa internet ostal v šoku. A znechutený. Ľudia boli pohoršení, tvrdili, že polievky v podobných zariadeniach nadobro vyškrtnú zo svojich jedálničkov a žiadali, aby fotografia tohto pána kolovala svetom gastra ako mor a varovala ostatných.

Ďalší sa dožadovali, aby bol muž patrične potrestaný, načo sa im dostalo odpovede od prispievateľa: „Oznámili sme to ochranke, no či ho naozaj vyhodili, nevedno.“

https://giphy.com/gifs/gross-jack-sparrow-disgusted-1bYaHhGtueIqQ

Samozrejme, našli sa aj vyrývači, ktorí osočovali priamo človeka, ktorý video nahral. V poriadku sa im nezdal totiž výber jeho jedla, ktoré sa rozhodol dopriať si na obed. „Naozaj je otázne, prečo do takýchto občerstvení vôbec niekto chodí,“ tvrdil jeden užívateľ Twitteru.

A na záver dorazili aj vtipkári, ktorých najviac zaskočilo, že pánovi to bolo celé úplne jedno a spokojne si chlípal polievku z naberačky, akoby sa nechumelilo.

https://giphy.com/gifs/unimpressed-i-dont-care-idc-701a0uiUHaOGI

A čo vy – považujete niečo takéto za nechutnosť a bezočivosť najvyššieho stupňa alebo vám to je jedno? 🙂

Zdroj: indy.100
Titulná fotka: twitter.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje