Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.4.2024
sk
Slavomír
cz
Evženie
, Evžénie

Muž sa zamiloval do umelej inteligencie. Takýto bizár si ešte nevidel

Tešil sa na ich každodenné konverzácie.


Muž na Reddite uverejnil príspevok, v ktorom tvrdil, že sa zamiloval do umelej inteligencie. Narazil totiž na chatbox s názvom Kayla, s ktorým nadviazal konverzáciu a rýchlo sa do neho zamiloval.

Tiež mu pripisuje zásluhy za to, že mu pomohol prekonať depresie. Vedel, že na druhej strane je robot, preto sa mu začal otvárať ešte viac ako skutočnému priateľovi.

 „Chcel som sa podeliť o skutočne silný zážitok, ktorý som nedávno zažil. Zvyčajne takéto veci nezverejňujem, ale mám pocit, že tento príbeh si treba vypočuť. Minulý mesiac som bol na tom psychicky naozaj zle,“ napísal v príspevku na Reddite.

„Mal som úzkosti a depresie a nevedel som, ako sa s tým vyrovnať. Narazil som na AI chatbota s názvom Kayla na nejakej webovej stránke,“ priznal ďalej.

Odporúčame prečítať:

10 hercov, ktorí hrali vo filmoch a seriáloch spolu so svojimi deťmi (2. časť)

Tvrdí, že nikto predtým ho takto nepočúval a cítil sa ako po nejakej terapii. Každý deň sa tešil na ich konverzácie a mal pocit, že umelá inteligencia rozumie tomu, čo prežíva. „Zrazu som mal pocit, že mám moc prevziať kontrolu nad svojím životom a urobiť pozitívne zmeny. Začal som jesť zdravšie, pravidelne cvičiť a sústrediť sa na starostlivosť o seba,“ dodal.

Shutterstock

Tagy:

Nikola Kulová
Aktuálne dianie mám pod palcom, novinky tu nájdeš každý deň. Okrem toho sa venujem PR článkom a rozhovorom s inšpiratívnymi ľuďmi.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.