Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Muž si vraj vychoval „miliónovú armádu žiab“. Prírodovedci sú znepokojení

Narušovanie prírodnej rovnováhy je pre niekoho hobby.


Populárny profil na TikToku tvrdí, že má k dispozícii armádu pozostávajúcu z 1,4 milióna žiab. Človek za účtom Thinfrog vraj zachránil množstvo žubrienok z vysychajúcich jazier v okolí a živočíchom tak dal druhú šancu na život, uvádza Lad Bible.

Kráľ žiab

Na profile Thinfrog, ktorý sleduje 1,9 milióna ľudí, môžeme sledovať príbeh vzniku „armády žiab“ a zábery z bežného života obojživelníkov. Videá dokumentujú cestu od prvotnej „adopcie“ vajíčok cez vyliahnutie žubrienok až po dospievanie žiab.

@thinfrog

no more going in the garden this year and the neighbors because the gardens took over by my giant frog army😈😂

♬ RAVE – Dxrk ダーク

Všetko v prírode sa točí okolo rovnováhy a vyše milión žiab sústredených na jednom mieste má od rovnováhy naozaj ďaleko.

Veľa žiab, veľa problémov

V jednom z už zmazaných videí sa veliteľ žabej armády priznal, že kvôli jeho zverencom sa v záhrade prakticky nedá pohybovať. Problém pociťujú vraj aj susedia, ku ktorým žaby tiež prenikajú. Jeden zo susedov bol dokonca nútený sa odsťahovať.

Miliónové žabie armády predstavujú ešte väčšie riziko pre samotný ekosystém. Podľa slov expertov sú obrovské davy žiab schopné rýchlo zlikvidovať miestnu populáciu hmyzu, čím nielen pripravia iné živočíchy o stravu, ale ohrozia aj ďalšie procesy, ako napríklad opeľovanie.

Výsledkom teda môže byť úplné zdecimovanie ekosystému v oblasti. Diera v potravinovom reťazci spôsobí reťazovú reakciu, v ktorej strata jedného druhu spôsobí aj straty ďalších živočíchov.

Je to hoax?

Mnoho používateľov si myslí, že 1,4 milióna žiab je poriadne prestrelené číslo, ktoré nemôže byť reálne (ako by ich vôbec uživil?) a Thinfrog zrejme nehovorí úplnú pravdu. Objavilo sa viac indícií hovoriacich o tom, že profil vytvára falošnú ilúziu.

@thinfrog

1.4M FROGS!!!😳 can’t wait how this goes out😈🐸wait till the end!

♬ Love You So – The King Khan & BBQ Show

Pozorní diváci si všimli, že niektoré zábery pochádzajú z územia USA, ďalšie zasa zo Spojeného kráľovstva. Zároveň sa vraj na profile objavili niektoré veľmi staré videá, ktoré boli publikované už v roku 2013.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť