Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.4.2024
sk
Slavomír
cz
Evženie
, Evžénie

Prvenstvo medzi firmami, ktoré od teba pýtajú peniaze za niečo, čo si v konečnom dôsledku urobíš sám, bezpochyby nesie Ikea. Nábytok má možno vkusný, no cesta od krabice ku kreslu ťa oberie nielen o čas, ale aj o chuť do života a všetky bezvrásčité miesta na ksichte. Čo viac si priať, však?

Nedávno však vysvitlo, že nie je jediná, ktorá sa uchyľuje k podobným praktikám. Teda, vysvitlo ako vysvitlo… na vlastnej koži to nechcene otestoval istý kalifornský spisovateľ. Po tom, čo si Dan Sheenan – ten spisovateľ – v jeden pekný večer pozrel filmovú novinku z konca minulého roka Na nože, skrsla mu v hlave brilantná myšlienka.

Jedna z hlavných postáv, Ransom, ktorého v snímke stvárnil Chris Evans, sa totiž prevažnú časť promenádovala po obrazovke v dobre padnúcom krémovom vlnenom svetri. A tak sa Dan rozhodol, že si taký kúpi tiež. Po chvíľke pátrania narazil na nemenovaný nórsky e-shop s oblečením, ktorý ho mal v ponuke za veľmi prijateľnú sumu.

Lionsgate / moviestillsdb.com

Spisovateľ si teda sveter objednal a netrvalo dlho, kým mu na dvere zaklopal kuriér aj s vytúženým balíčkom. Nadšene sa pustil do rozbaľovania, no v sekunde, ako sa prebojoval k obsahu zásielky, mu bolo jasné, že niekde nastala chyba. Obrovská. Akože „soudruzi z NDR udělali chybu a v káve sa nám roztopila lyžička“ obrovská.

Namiesto svetra sa totiž ocitol tvárou v tvár niekoľkým klbkám vlny. Krémovej, sivej aj hnedej, ideálnej nato, aby si rovnaký sveter uštrikoval doma. Lenže, ako je zjavné, to vôbec nebolo to, po čom Dan túžil. Smola.

Keďže nemal ani sveter, ani peniaze, rozhodol sa z celej situácie vyťažiť aspoň niečo a pobaviť ňou svojich sledovateľov na Twitteri. Podarilo sa. Príspevok aj s fotografiou inkriminovanej vlny si za niekoľko dní vyslúžil viac ako 142-tisíc lajkov a desiatky komentárov, ktoré chceli vedieť, čo s toľkou vlnou bude spisovateľ teraz robiť.

„Podarujem ju kamarátovi, ktorý štrikuje už roky,“ vyjadril sa Dan v komentárovej sekcii. „Nemôžem dopustiť, aby bol tento hrdina ostrihaný nadarmo,“ dodal aj s fotografiou smutne vyzerajúcej ovečky. Celý príbeh má teda zdanlivo šťastný koniec, aspoň z pohľadu kamaráta, ktorý nafasoval vlnu zdarma. Pre Dana o čosi pomenej. Lebo ten, chudák, stále nemá svoj vytúžený sveter.

Zdroj: ItsDanSheenan / Twitter


Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.