Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Muž stavil na dostihoch 1,5 milióna dolárov. Jeho kôň skončil tesne druhý

Stávkar prišiel o poriadny balík peňazí.


Veľký risk nie vždy znamená vysoký zisk. Svoje by o tom vedel povedať 71-ročný Jim McIngvale z amerického Kentucky. Ako píše portál Unilad, Jim (ktorého prezývali Matress Mack) je zanietený stávkar a často ho vídať na štadiónoch, kde sleduje dostihové preteky.

Na svojich obľúbených koňov a jazdcov už stavil nemalé peniaze. Minulý rok prebehla médiami správa, že prišiel o neuveriteľných 2,4 milióna dolárov (viac ako 2,2 milióna eur), keďže stavil na nesprávneho koňa. No, to určite nepoteší. Niekto by sa z toho možno poučil, ale Jim bol iný prípad.

Víťazstvo mu ušlo o chlp

Neúspech ho od ďalšieho stávkovania neodradil a tento rok si opäť veril. Dokonca tak, že stavil ďalšiu absurdne vysokú sumu: 1,5 milióna dolárov (viac ako 1,4 milióna eur). Jeho favoritom bol tentokrát kôň Epicenter. Ešte pred pretekmi sa novinárom zveril, že si je istý víťazstvom. „Mám rád Epicentera, je to skvelý kôň. Mám rád aj jeho džokeja,“ poznamenal.

Krátko po začatí pretekov sa zdalo, že Jim bude mať šťastie. Epicenter sa totiž držal na prvej priečke. Lenže tesne pred cieľom ho predbehol kôň Rich Strike, ktorému predtým takmer nikto nedôveroval. Jim McIngvale tak prišiel o ďalší balík peňazí. „Raz vyhráte, inokedy prehráte a niekedy vám zaprší,“ skonštatoval sucho stávkar po pretekoch. „Zajtra ráno sa oblečiem a vrátim sa do práce.“

Dodal tiež, že celá stávka bola súčasťou kampane jeho spoločnosti Gallery Furniture, ktorá predáva nábytok. Svojim zákazníkom ponúkol vrátenie peňazí vo výške 3-tisíc dolárov, alebo viac, ak jeho kôň vyhrá. No, nestalo sa.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť