Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 31.1.2023
sk
Emil
cz
Marika

Kto z nás si aspoň občas nevybehne do baru na pár pív či iného alkoholu? (Teda okrem notorických abstinentov). No a keď je človek v podguráženom stave, tak často môže urobiť veci, ktoré neskôr ľutuje, prípadne spôsobiť nehodu, alebo sa zraniť.

Niečo podobné sa stalo mužovi menom Daniel Rawls z amerického Texasu, informuje portál Unilad. Rawls sa v bare reštaurácie La Fogata Mexican Grills opil a následne mal na parkovisku potýčku s iným zákazníkom. Vyviazol so závažným zranením hlavy, ale tu sa celý príbeh neskončil. Daniel totiž reštauráciu zažaloval.

Shutterstock

Za jeho opitosť vraj môže bar

Podľa neho za jeho opitosť môžu práve zamestnanci baru. Údajne sa dopustili chyby v tom, že im neustále nalievali alkohol, aj keď videli, že už sú poriadne opití. Navyše ich nechali odísť spolu a po potýčke nezavolali záchranku.

Rawls tvrdil, že pokiaľ je jasné, že na zákazníkoch vidno, že mali až príliš veľa alkoholu, tak je povinnosťou zamestnanca ďalej im nenalievať. Okrem toho mali zabezpečiť, aby bol priestor parkoviska bezpečný aj pre podgurážených ľudí. Argumentom totiž bolo, že parkovisko nebolo adekvátne navrhnuté, čo tiež prispelo k Rawlsovmu zraneniu.

Shutterstock

Možno ťa prekvapí, že súd po preskúmaní prípadu a dôkazov dal Rawlsovi za pravdu. Podľa rozsudku sa zamestnanci baru dopustili nedbalosti a zavinili tak škodu vyplývajúcu z predvídateľného trestného správania. Rawls zároveň vysúdil odškodné vo výške 5,5 milióna dolárov (asi 4,7 milióna eur). Je však pravdepodobné, že reštaurácia sa voči rozsudku odvolá.


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť