Sobota 28.5.2022
sk
Viliam
cz
Vilém, Viliam

Muž si v americkom Wilson County v štáte Tennessee počas súdneho pojednávania zapálil marihuanovú cigaretu. Dvadsaťročný Spencer Boston sa pritom postavil pred súd práve pre obvinenie z držania marihuany, informoval o tom portál CNN.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt marihuana"
https://pixabay.com/sk/photos/marihuana-konope-drog-lie%C4%8Div%C3%BD-3447609/

Verejná obhajoba marihuany

Keby nebolo tohto jeho výstupu, tak by Spencer iba zaplatil pokutu a išiel domov. No on nie. Mladík sa rozhodol, že bude svoju náklonnosť k omamnej látke obhajovať aj vizuálne, a to rovno pred súdom.

Odvážny Američan začal argumentovať, prečo by sa mala jeho obľúbená „pochutina“ zlegalizovať a na podporenie svojich slov si jednu marihuanovú cigaretu vybral z vrecka saka a demonštratívne ju zapálil.

https://www.instagram.com/p/B77Nxcyn_8c/

Trest ho neminul

Predtým, ako ho vyviedla ochranka von zo súdnej siene, si stihol párkrát z cigarety aj potiahnuť. Pri tom, ako ho odvádzali, ešte zakričal: „Ľudia si zaslúžia viac!“ Publikum svojím počinom veľmi pobavil, no sudcu o čosi menej. Okrem druhého obvinenia z držania omamnej látky ho ešte obžaloval aj z výtržníctva a pohŕdania súdom.

Momentálne si odpykáva svoj desaťdňový trest za mrežami a potom bude musieť uhradiť kauciu vo výške tritisíc dolárov (cca 2700 eur). Za šírenie svojho odkazu teda pekne zaplatí. No pokiaľ chcel týmto výstupom iba vzbudiť pozornosť verejnosti, určite sa mu to podarilo, keďže o jeho priestupku informovali médiá po celom svete.

Na instagrame si pri tejto príležitosti založil účet, ktorý dopĺňajú popisy ako „Osloboď ma“ či „Fajči trávu všade.“ Do stories sú pravidelne pridávané screeny zo spravodajských portáloch, na ktorých sa o ňom písalo.

Pred súd sa Spencer znovu postaví 14. apríla.

Zdroj: CNN


Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť