Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 5.2.2023
sk
Agáta
cz
Dobromila

To, že je pandémia koronavírusu mimoriadne závažnou udalosťou, je hádam jasné každému, kto má aspoň trochu racionálneho uvažovania. Ani to ale nebráni ľuďom, aby túto situáciu nevyužili na získanie pozornosti.

Podobne to bolo v prípade 26-ročného Karomatulla Dzhaborova z Ruska. Ako píše portál LADbible, muž sa počas cestovanie moskovským metrom rozhodol pre nevšedný (a dosť nevhodný) prank. Celý incident sa odohral ešte minulý rok v moskovskom metre.

Predstieral, že má koronavírus

Dzhaborov sa počas jazdy hodil na zem a predstieral, že má záchvat spôsobený koronavírusom. Celý tento fórik bol nakrútený jeho kamarátmi. Na záberoch môžeš vidieť, že niektorí cestujúci sa Karomatullovi snažili pomôcť, pričom jeho kamaráti začali kričať: „Koronavírus!“ Ľudia na ďalšej zastávke okamžite vystúpili. Tento prank mal ale pre aktérov nečakanú dohru. Všetci boli totiž zatknutí a postavení pred súd.

Profimedia

Karomatullo jej dodnes vo väzbe a napokon bol odsúdený na dva roky väzenia. Jeho kamaráti Stanislav Mielichov a Artur Isačenko dostali dvojročný trest s podmienečným trojročným odkladom. Dzhaborovov advokát Alexej Popov sa súd snažil presvedčiť, že jeho klient chcel týmto spôsobom upozorniť na závažnosť ochorenia COVID-19 a aby ľudia venovali pandémii adekvátnu pozornosť.

Evidentne nebol úspešný, keďže mladík vyfasoval dva roky za mrežami. Teraz bude záležať, či sa proti rozsudku odvolá prokurátor či vedúci metra. Ak by tak neurobili, Dzhaborov by sa mohol dostať podmienečne na slobodu o niekoľko týždňov (keďže si už značnú časť trestu odsedel).

Profimedia

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť