Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 4.2.2023
sk
Veronika
cz
Jarmila

Minulý víkend sa konali bežecké preteky Quad Cities Marathon. Išlo o maratón, ktorého trať vedie niekoľkými mestami v americkej Iowe a Illinois. Tohtoročný beh sa niesol v znamení dramatického zvratu, keď boli kvôli bizarnému omylu dvaja najväčší favoriti vylúčení, uvádza AP News.

Favoriti pretekov zle zabočili

V polovici pretekov prvé dve priečky držali Keňania Elijah Mwangangi Saolo a Luke Kibet. V jednej zo zákrut však cyklista, ktorý mal bežcom ukazovať trať, zle zabočil a títo dvaja muži ho nasledovali. Ocitli sa mimo trate, za čo boli diskvalifikovaní. Katastrofálnu chybu organizátorov využil Tyler Pence, ktorý dobehol do cieľa ako prvý a odniesol si odmenu 3000 dolárov (cca 2600 eur).

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10225926119834956&set=pb.1093117902.-2207520000..&type=3

Pence, jeden z bežeckých trénerov na University of Illinois-Springfield, dobehol do cieľa za 2 hodiny, 15 minút a 6 sekúnd, čím prekonal svoj vlastný osobný rekord. Víťaz sa po behu stretol so Saolom a Kibetom. Zhodujú sa, že takéto chyby jednoducho patria k svetu športu a niekedy sa im nevieme vyhnúť.

shutterstock

Pochybenia na mnohých stranách

Časť viny za bizarnú situáciu, ktorá viedla k ich vylúčeniu, majú aj samotní bežci. Na jednej strane, bežci boli na nesprávny smer zavedený cyklistom, ktorého jedinou úlohou bolo, aby sa tak nestalo. Na strane druhej, trať bola dostatočne vyznačená značkami, na mieste boli dobrovoľníci a sami bežci sa s traťou zoznámili v rámci prípravy pred súťažou. Mohli si všimnúť, že niečo nie je v poriadku.

Organizátori priznávajú svoje pochybenie a hľadajú spôsob, akým by Keňanov vykompenzovali. Elijah Mwangangi Saolo bral preteky naozaj vážne a do prípravy vrazil obrovské množstvo peňazí aj času. Horko-ťažko sa mu podarilo naškriabať dostatok zdrojov, aby mohol žiť a trénovať v USA a určite tak nerobil preto, aby mu športové úspechy nakoniec unikli kvôli hlúpej chybe…

Zdroj: apnews.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť