Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.7.2024
sk
Magdaléna
cz
Magdaléna, Magda
, Magdalena

Záujemcovia o ubytovanie v Dubline si všimli irelevantnú ponuku na ubytovanie v najväčšej štvrti Dublinu. Ide o izbu, v ktorej je jedna, jediná posteľ. Cenovka mesačného nájmu za túto izbu ako v kôlni vás prekvapí. O ubytovaní informoval portál Mirror.

Ak si predstavíme ubytovania ako študentské domovy alebo štúdiové apartmány s práčkou, rúrou a záchodom v jednej izbe, tak očakávame, že za tieto typy nocľahov zaplatíme drobnými, ktoré sme zabudli v rifliach po poslednej párty. V tomto prípade je opak skutočnosťou. Ľudia, ktorí hľadali ubytovanie v Dubline, presnejšie v štvrti Tallaght, spozorovali takzvanú „izbu v kôlni“. Na prvý pohľad pre low-cost cestovateľa ideálna ponuka, pohľad na cenovku by mu však vytrel zrak.

Shutterstock

Posteli chýba ešte aj matrac

Za túto izbičku len s posteľou si majiteľ pýta neuveriteľných 1200 eur mesačne. Túto ponuku našli záujemcovia o ubytovanie na írskych weboch pre nehnuteľnosti, odkiaľ boli medzičasom, samozrejme, odstránené.

Majiteľ ubytovania publikoval ponuku a fotky s nehnuteľnosťou. To však nie je všetko. Na fotkách bola len jedna manželská posteľ bez matraca, no, našťastie, bol v tejto kôlni aspoň prenosný ohrievač. Lovcom ubytovaní to neušlo, urobili snímky obrazoviek, ktoré zazdieľali na svojich twitterových profiloch a vzišiel z toho virál. Komentáre sa niesli v duchu znechutenosti, jeden z nich opísal túto bizarnú ponuku ako „neuveriteľne poburujúcu“.

V komentároch sa rozprúdila búrlivá debata

Sú ľudia a ľudia. Našli sa aj takí, ktorí reagovali na túto ponuku štýlom: „Nie je to až také zlé.“ Samozrejme, že nie. Je to iba viac ako 14 000 eur ročne. Mnoho prihliadajúcich ľudí sa postavilo na stranu odporu s ironickými odpoveďami: „1200 eur mesačne bez centrálneho kúrenia. Matrac v nedohľadne,“ a podobné úsmevno-sarkastické výplody fantázie.

Môže za to koronakríza?

Neskôr už prišli racionálne vysvetlenia od ľudí, ktorí za túto cenu zobrali aj polovicu tejto izby. Ako to? Ľudia v Írsku trpia na margo koronakrízy. „Za súčasnej situácie je to prijateľná ponuka“, napísal jeden z komentujúcich.

Shutterstock

Vplyv koronakrízy sa pomaly, ale isto začína prejavovať najmä u súkromníkov a malopodnikateľov. Zdravý rozum vám však napovie, že dať 1200 eur mesačne za nejakú búdku, je viac ako neprijateľné, a ako sa vyjadril aj jeden komentujúci: „…ako to, že je to vôbec legálne?“ A čo vy? Zobrali by ste takýto podnájom?


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.