Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 10.6.2023
sk
Margaréta
, Gréta
cz
Gita, Margita

Alkohol vymenil za kovové skrutky. Ako píše portál LRT, istý muž z litovského mesta Klaipėda vyhľadal pomoc lekárov pre silné bolesti brucha. Šokovaní lekári ale pri röntgenovom vyšetrení zistili, že má v žalúdku veľké množstvo kovových skrutiek. Mal ich tam viac ako kilo.

Muž tvrdil, že skrutky jedol asi mesiac potom, čo prestal piť alkohol. Lekár Šarūnas Dailidėnas sa vyjadril, že samotné predmety nie sú výnimočné, šokujúce vraj ale bolo ich množstvo.

Shutterstock

Bola nutná operácia

Muža museli okamžite operovať a vybrať mu zo žalúdka všetky kovové predmety. Najmenšie mali dva milimetre, najväčšie desať centimetrov. Operácia bola podľa Dailidėnasa náročná a trvala pomerne dlho, keďže pacienta museli často kontrolovať röntgenom. Chceli si byť istí, že mu v tele nezostane žiadna skrutka.

Nutkavá potreba prehĺtať predmety, ktoré nie sú určené na konzumáciu, je psychiatrom a psychológom dobre známa. Nazýva sa pica (či pika) syndróm a písali sme o nej aj na EMEFKA. Ľudia, ktorí ňou trpia, prehĺtajú najrôznejšie predmety, napríklad kamene, plastové výrobky, vlasy, papier, textil, hlinu či kov. Porucha je pre nich potenciálne nebezpečná, keďže tieto predmety dokážu výrazne poškodiť vnútorné orgány.

Shutterstock

Čítaj ďalej: 5 zvláštnych, desivých a bizarných ochorení


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje