Sobota 28.5.2022
sk
Viliam
cz
Vilém, Viliam

Alkohol vymenil za kovové skrutky. Ako píše portál LRT, istý muž z litovského mesta Klaipėda vyhľadal pomoc lekárov pre silné bolesti brucha. Šokovaní lekári ale pri röntgenovom vyšetrení zistili, že má v žalúdku veľké množstvo kovových skrutiek. Mal ich tam viac ako kilo.

Muž tvrdil, že skrutky jedol asi mesiac potom, čo prestal piť alkohol. Lekár Šarūnas Dailidėnas sa vyjadril, že samotné predmety nie sú výnimočné, šokujúce vraj ale bolo ich množstvo.

Shutterstock

Bola nutná operácia

Muža museli okamžite operovať a vybrať mu zo žalúdka všetky kovové predmety. Najmenšie mali dva milimetre, najväčšie desať centimetrov. Operácia bola podľa Dailidėnasa náročná a trvala pomerne dlho, keďže pacienta museli často kontrolovať röntgenom. Chceli si byť istí, že mu v tele nezostane žiadna skrutka.

Nutkavá potreba prehĺtať predmety, ktoré nie sú určené na konzumáciu, je psychiatrom a psychológom dobre známa. Nazýva sa pica (či pika) syndróm a písali sme o nej aj na EMEFKA. Ľudia, ktorí ňou trpia, prehĺtajú najrôznejšie predmety, napríklad kamene, plastové výrobky, vlasy, papier, textil, hlinu či kov. Porucha je pre nich potenciálne nebezpečná, keďže tieto predmety dokážu výrazne poškodiť vnútorné orgány.

Shutterstock

Čítaj ďalej: 5 zvláštnych, desivých a bizarných ochorení


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť