Pondelok 6.12.2021
sk
Mikuláš
, Nikolas
cz
Mikuláš
, Mikoláš,Nikolas

Muž z Maďarska chcel získať takmer 3 milióny z poistky. Úmyselne si nechal vlakom odseknúť nohy

Pred súdom tvrdil, že išlo o nehodu, podľa prokurátora sa dopustil podvodu.


Vidina bohatstva dokáže ľuďom kompletne zatemniť mozog. Niečím podobným si zrejme prešiel aj 54-ročný Sándor Cs. z maďarského mesta Nyírcsászári. Ten sa podľa prokuratúry rozhodol spáchať drsný poistný podvod s cieľom získať životnú poistku v hodnote viac ako 2,8 milióna eur.

Portál LADbible informoval, že muž si úmyselne nechal odseknúť obe nohy prechádzajúcim vlakom. K celému incidentu malo dôjsť ešte v roku 2014, pričom Sándor tvrdil, že stúpil na sklo a spadol priamo pred koľajnice. Vlak mu prešiel cez obe nohy, ktoré mu neskôr museli amputovať.

Shutterstock

Trvá na tom, že podvod nespáchal

Sándor trvá na tom, že išlo o nehodu a žiadny podvod nespáchal. Súd to však videl inak a dal za pravdu prokurátorovi a odsúdil ho na dva roky podmienečne plus viac ako 5-tisíc eurovú pokutu. Sándor sa vyjadril, že je z rozsudku sklamaný. „Nie je to výsledok, aký som očakával,“ uviedol a dodal, že bude bojovať ďalej.

V jeho veci prebiehajú aj ďalšie konania s cieľom vyplatiť žiadanú suma. Žiada o ňu aj Sándorova manželka. Samotný Sándor tvrdí, že kvôli nehode stratil prácu a momentálne je na mizine. Experti ale pochybujú, že mu peniaze budú vyplatené. Podľa nich je tu veľa náznakov, že skutočne ide o podvod.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť