Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 2.10.2023
sk
Levoslav
cz
Olívie, Oliver
, Olivia

Muž žaluje nemocnicu, lebo mu dovolili sledovať pôrod syna. Mal utrpieť psychickú ujmu

Cisarák manželky údajne poškodil jeho miliardovú duševnú pohodu.


Viaceré nemocnice povoľujú prítomnosť rodiny alebo otca pri pôrode potomka. Ako uvádza denník Standard, toto právo využil aj Anil Koppula z Melbournu, ktorý sa v roku 2018 dobrovoľne zúčastnil pôrodu svojho syna cisárskym rezom.

Namiesto toho, aby oslavoval začiatok novej etapy, ktorej bol súčasťou, tvrdí, že to malo nedozerne škodlivý vplyv na jeho duševnú pohodu a zničilo mu to manželstvo.

Po piatich rokoch sa rozhodol zažalovať nemocnicu Royal Women’s Hospital a nárokuje si kompenzáciu vo výške jednej miliardy austrálskych dolárov. V žalobe uvádza, že personál mu dovolil a dokonca ho povzbudzoval sledovať pôrod, počas ktorého bol vystavený šokujúcemu pohľadu do tela manželky a na jej krv. Tento zážitok ho údajne duševne poznačil a viedol k rozvoju psychotického ochorenia.

Austrálčan sa v súdnom konaní zastupoval sám. Tvrdil, že nemocnica porušila povinnosť starostlivosti o jeho zdravie, a je zodpovedná za rozpad jeho vzťahu. Preto je povinná mu túto ujmu nahradiť.

Vedenie nemocnice sa ohradzuje, že neporušili túto, ani žiadnu inú povinnosť. Podotkli, že väčšina žien chce mať partnera nablízku ako podporu pri tomto chirurgickom zákroku. Všetci sú upozornení o podrobnostiach a priebehu, a sami sa rozhodnú, či sa ho zúčastnia.

Muž žaluje nemocnicu, lebo mu dovolili sledovať pôrod syna. Mal utrpieť psychickú ujmu
Shutterstock

V rámci súdu sa Koppula podrobil lekárskej prehliadke, ktorá určila, že stupeň psychiatrického poškodenia vyplývajúceho zo žaloby nespĺňa prahovú úroveň. Sudca Najvyššieho súdu sa postavil na stranu nemocnice, proces zrušil a žiadosť muža o náhradu škody s radosťou zamietol. Rozhodol, že jeho absurdná žaloba bola zneužitím súdu.

„Sme spokojní s tým, že právny účinok rozhodnutia lekárskej komisie je taký, že pán Koppula jednoducho nie je zo zákona schopný vymáhať náhradu škody za neekonomickú stratu,“ dodali právni zástupcovia nemocnice.

Žalobca s verdiktom nesúhlasil, ale neodvolal sa, ani nepožiadal o preskúmanie rozhodnutia.


Tagy:

Monika Suchá
Píšem prstami, myslím hlučným vnútorným hlasom. Atakujem zaujímavými témami, ktoré musia prilákať najskôr mňa, kým ich vyzradím druhým. Konvenčne do nich badurkujem ironický a sarkastický tone of voice.Vo voľnom čase neznášam decká, obľubujem pondelky, bad days sú nedeľky. Rada si umývam zuby a šparchám sa vatovými tyčinkami v uškách. Také uspokojujúce.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.