Sobota 1.10.2022
sk
Arnold
cz
Igor

Práca policajta so sebou často prináša skutočne nevšedné situácie. Policajti nezriedka musia riešiť poriadne bizarné prípady. Podobným bol aj ten z mesta Burgess Hill vo Veľkej Británii. Ako píše aj portál LADbible, policajnú hliadku privolal obyvateľ bytu, ktorému prekážalo, že jeho spolubývajúci príliš hlasno je.

O celom prípade sa na Twitteri zmienil aj inšpektor Darren Taylor a dodal, že situácia v byte bola naozaj napätá. Podľa neho ale jadro celého problému skutočne spočívalo len a len v tom, že jeden z obyvateľov bytu jedol príliš hlasno a tomu druhému to nesmierne liezlo na nervy. Muselo ho to ale rušiť naozaj extrémne, keď bol schopný zavolať políciu.

Podľa polície ale medzi spolubývajúcimi žiadne iné problémy neboli. Možno sa ti teda zdá, že reakcia bola neadekvátna. Ako môže niekoho otravovať jedenie spolubývajúceho, a to dokonca až tak, že je schopný do celého sporu zapojiť policajtov?

Faktom ale je, že existuje pomerne vzácna neurologická porucha misophonia, ktorá sa vyznačuje zvýšenou citlivosťou voči zvuku. Môže ísť pritom o úplne bežné zvuky, ako je chrúmanie, sŕkanie tekutiny, mľaskanie atď. U človek s misophoniou ale tieto zvuky vyvolávajú intenzívnu stresovú reakciu, paniku či hnev.


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť