Muž zjedol banán prilepený na stenu, ktorý mal hodnotu 120-tisíc dolárov

Tomuto sa zvykne hovoriť umenie.

Zdroj: profimedia.sk

Galéria Art Basel gallery v Miami hostila kúsok moderného umenia v hodnote 120-tisíc dolárov. Až kým ho niekto nezjedol. Inštalácia z dielne Maurizia Cattelana mala podobu obyčajného banánu, ktorý bol prilepený na stenu.

Umelca môže poraziť len umelec. Ako informuje CoS, David Datuna sa rozhodol tento umelecký kúsok využiť pre svoje vlastné vystúpenie. Pointou Datunovho umeleckého predstavenia bolo, že jednoducho banán odlepil a pred prekvapenými divákmi ho zjedol.

Takto vyzeralo zničenie umeleckého diela v hodnote 120-tisíc dolárov

Prevádzkovatelia galérie nemali pochopenie pre takéto umenie (irónia, však?) a zavolali ochranku. Hladný muž bol odvedený do jednej z miestností, kde ho dokonca vypočúvala polícia. Performer počas svojho vystúpenia avizoval, že zrejme pôjde do basy. Zatiaľ ale zostáva na slobode a nie je jasné, aký (a či vôbec nejaký) trest ho postihne.

Datuna sa v príspevku na Instagrame vyjadril, že nijakým spôsobom nechcel poškodiť tvorbu Maurizia Cattelana. Jeho diela skutočne miluje a táto inštalácia je veľmi chutná. Podľa všetkého bol banán rýchlo nahradený druhým banánom, čiže návštevníci galérie neprídu o pohľad na toto majstrovské dielo.

Podľa textu na instagramovom profile sa David Datuna zaoberá skúmaním zdrojov a významov kultúrnej identity z každého uhla pohľadu. Treba povedať, že mu to celkom ide. Vďaka jeho odvážnemu činu teraz ľudia na celom svete diskutujú o tom, či je banán prilepený na stenu skutočným umením a či si zaslúži cenovku 120-tisíc dolárov.

Angel Valentin / Polaris / Profimedia

Zdroj: consequenceofsound.net

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
12
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
17
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Coca-Cola prináša unikátne svietiace fľaše s motívom Star Wars

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME