Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 19.7.2024
sk
Dušana
, Šarlota
cz
Čeněk

Kaligrafický zvitok bývalého čínskeho vodcu Mao Cetunga v odhadovanej hodnote 300 miliónov dolárov (asi 255 miliónov eur), ktorý minulý mesiac ukradli pri lúpeži v Hongkongu, našli poškodený a rozpolený.

Myslel si, že si zadovážil falzifikát

Polícia koncom septembra zatkla 49-ročného muža. Dôvodom bolo podozrenie z manipulácie s ukradnutým majetkom. Podľa The South China Morning Post cenný predmet rozrezal na dve časti po tom, ako ho kúpil za 500 hongkonských dolárov (zhruba 54 eur) a domnieval sa, že si zadovážil falošný exemplár.

Profimedia

Lúpež sa odohrala v byte zberateľa

Vyšetrovatelia uviedli, že zvitok bol súčasťou septembrovej niekoľkomiliónovej lúpeže v byte zberateľa menom Fu Čchun-siao, ktorý je dobre známy vďaka bohatej zbierke známok a umeleckých artefaktov. V čase vlámania sa nachádzal v pevninskej Číne, keďže od januára nebol v Hongkongu pre pandémiu koronavírusu.

Zlodeji si z bytu odniesli asi 24-tisíc poštových známok, 10 mincí a sedem kaligrafických zvitkov. Fu Čchun-siao odhadoval, že iba zvitok Mao Cetunga mal hodnotu asi 300 miliónov dolárov (asi 255 miliónov eur).

Profimedia

Komplici sú naďalej na slobode

Polícia v súvislosti s lúpežou zadržala troch mužov, pričom najmenej dvaja ich komplici sú naďalej na slobode. Niektoré z ukradnutých vecí sa podarilo nájsť, ale spomenutých 24-tisíc známok ani ďalších šesť kaligrafických zvitkov medzi nimi nebolo.

Zdroj: SITA / úprava redakcie


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.