Utorok 5.7.2022
sk
Sviatok svätého Cyrila a Metoda | Cyril, Metod
cz
Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje | Cyril, Metoděj

Muž zomrel na infarkt pri tom, ako pochovával ženu, ktorú práve zavraždil

Okamžitá karma?


Spravodlivosť (spolu so zmyslom života a Android vs. iPhone) patrí k najobľúbenejším témam na hlboké filozofické úvahy a diskusie. Už tisícročia múdre hlavy uvažujú o tom, ako dosiahnuť maximálnu spravodlivosť, vďaka ktorej by boli zločinci za svoje prehrešky vždy adekvátne potrestaní.

Občas nastane situácia, ktorá ukáže, že celé hodiny mudrovania sú úplne zbytočné a spravodlivosť sa dostaví sama, veľmi rýchlo a bez ľudského zásahu. NPR píše o bizarnom prípade, ktorý sa odohral v Južnej Karolíne.

Dvojitá vražda?

Polícia z mesta Trenton dostala hlásenie o mužovi, ktorý leží v záhrade v bezvedomí. Hliadka okamžite vyrazila na miesto, kde skutočne objavila 60-ročného Josepha McKinnona, ktorý nejavil známky života. Keď sa policajti pokúšali kontaktovať blízkych, zistili, že jeho družka je nezvestná.

S o päť rokov staršou Patriciou Ruth Dentovou sa nedokázal spojiť ani jej zamestnávateľ z golfového ihriska a jej peňaženku našli policajti v dome. To priviedlo policajtov k dôkladnejšiemu preskúmaniu terénu a šokujúcemu objavu – bol ním nález druhého tela, ktoré zabalené v odpadkovom vreci ležalo v čerstvo vykopanej jame hneď vedľa miesta, kde bol nájdený McKinnon.

Dá sa tento prípad považovať za dvojnásobnú vraždu? Vyšetrovanie a zber dôkazov políciu priviedli k záveru, že na mieste sa stalo niečo oveľa nezvyčajnejšie.

Osud sa postaral

Pitva ukázala, že žena bola zaškrtená, zatiaľ čo muž zomrel na infarkt. Vďaka týmto poznatkom, fyzickým dôkazom a svedeckým výpovediam sa policajtom podarilo zrekonštruovať scenár, podľa ktorého McKinnon svoju družku vlastnoručne zavraždil a pokúsil sa jej telo schovať v záhrade, pričom však dostal infarkt, ktorý sa mu stal osudným.

Shutterstock

Vraha teda nekompromisná spravodlivosť dobehla hneď po dokonaní hrozného činu a osud mu neposkytol ani dostatok času na to, aby mohol zamaskovať dôkazy.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť