Len v prípade, že ste si toho neboli vedomí… kradnúť od ľudí, pre ktorých pracujete, nie je veľmi dobrý nápad. Nielen preto, že krádež ako taká je v rozpore so zákonom, ale hlavne z dôvodu, že vám na to takmer vždy prídu… A určite ešte horší nápad je, fotiť sa s prípadným lupom na sociálnu sieť.
Presne to však urobil podľa portálu unilad jeden odvážny Američan, ktorý bol zamestnancom banky v Severnej Karolíne.
Bývalý zamestnanec kradol postupne
Arnolda Hendersona, bývalého zamestnanca banky, zatkla FBI za údajnú krádež vyše 88 000 dolárov. Podľa vyhlásenia vydaného americkou prokuratúrou mal 29-ročný muž v piatok 13. decembra prístup do bankového trezoru.
Podľa obvinenia, ktoré bolo proti nemu vznesené, Henderson zobral peniaze z vkladov klientov z trezoru banky najmenej 18-krát. Potom niektoré z nich uložil v blízkosti bankomatu.
Chcel si dopriať luxus
Úrady tvrdia, že 29-ročný zlodej použil ukradnuté peniaze na svoje osobné výdavky a zaplatil veľkú zálohu na luxusné vozidlo. Podľa vyhlásenia uhradil zálohu vo výške 20 000 dolárov na Mercedes Benz a vďaka tomu mu iná banka dala pôžičku na zvyšok sumy potrebnej na úhradu vozidla. Urobil to takým spôsobom, že banke poskytol nepravdivé údaje, falošné výpisy z účtu a sfalšované dokumenty.
Nedomyslené príspevky na facebooku
Kameňom úrazu v tejto prešpekulovanej krádeži bol fakt, že sa muž začal svojím, krádežou nadobudnutým, bohatstvom chváliť na sociálnych sieťach. Na facebook pridal niekoľko fotiek, ako drží v náručí veľké obnosy peňazí a stojí pred novým luxusným autom.
Uverejnil aj príspevok, v ktorom napísal: „Hoci to vyzerá jednoducho, bol to naozaj proces“. Dnes už vieme, aký proces mal tento fešáčisko na mysli…
Polícia mu na to, samozrejme, prišla a Henderson bol obvinený z dvoch podvodov vo finančných inštitúciách, z celkovo 19 krádeží a z dvanástich falošných zápisov. Za to všetko mu hrozí trest odňatia slobody a pokuta vo výške jeden milión dolárov za jeden prečin.
Každopádne… fešáčisko by asi konal inak, keby žil na Slovensku, kde sa za krádež už pomaly považuje aj to, že po ukončení pracovného pomeru zabudnete vrátiť zamestnanecké tričko. Ako keby si niekedy túžil chodiť po meste v tričku s logom potravín…
Zdroj: unilad.co.uk