Muža, ktorý ukradol z práce 88 000 dolárov, zatkli po tom, ako s lupom pózoval na facebooku

Blbý zlodej rovná sa neúspešný zlodej…

Zdroj: Profimedia.sk

Len v prípade, že ste si toho neboli vedomí… kradnúť od ľudí, pre ktorých pracujete, nie je veľmi dobrý nápad. Nielen preto, že krádež ako taká je v rozpore so zákonom, ale hlavne z dôvodu, že vám na to takmer vždy prídu… A určite ešte horší nápad je, fotiť sa s prípadným lupom na sociálnu sieť.

Presne to však urobil podľa portálu unilad jeden odvážny Američan, ktorý bol zamestnancom banky v Severnej Karolíne.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt money
https://www.flickr.com/

Bývalý zamestnanec kradol postupne

Arnolda Hendersona, bývalého zamestnanca banky, zatkla FBI za údajnú krádež vyše 88 000 dolárov. Podľa vyhlásenia vydaného americkou prokuratúrou mal 29-ročný muž v piatok 13. decembra prístup do bankového trezoru.

Podľa obvinenia, ktoré bolo proti nemu vznesené, Henderson zobral peniaze z vkladov klientov z trezoru banky najmenej 18-krát. Potom niektoré z nich uložil v blízkosti bankomatu.

Chcel si dopriať luxus

Úrady tvrdia, že 29-ročný zlodej použil ukradnuté peniaze na svoje osobné výdavky a zaplatil veľkú zálohu na luxusné vozidlo. Podľa vyhlásenia uhradil zálohu vo výške 20 000 dolárov na Mercedes Benz a vďaka tomu mu iná banka dala pôžičku na zvyšok sumy potrebnej na úhradu vozidla. Urobil to takým spôsobom, že banke poskytol nepravdivé údaje, falošné výpisy z účtu a sfalšované dokumenty.

Nedomyslené príspevky na facebooku

Kameňom úrazu v tejto prešpekulovanej krádeži bol fakt, že sa muž začal svojím, krádežou nadobudnutým, bohatstvom chváliť na sociálnych sieťach. Na facebook pridal niekoľko fotiek, ako drží v náručí veľké obnosy peňazí a stojí pred novým luxusným autom.

Uverejnil aj príspevok, v ktorom napísal: „Hoci to vyzerá jednoducho, bol to naozaj proces“. Dnes už vieme, aký proces mal tento fešáčisko na mysli…

Polícia mu na to, samozrejme, prišla a Henderson bol obvinený z dvoch podvodov vo finančných inštitúciách, z celkovo 19 krádeží a z dvanástich falošných zápisov. Za to všetko mu hrozí trest odňatia slobody a pokuta vo výške jeden milión dolárov za jeden prečin.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt mercedes benz
https://pixabay.com/

Každopádne… fešáčisko by asi konal inak, keby žil na Slovensku, kde sa za krádež už pomaly považuje aj to, že po ukončení pracovného pomeru zabudnete vrátiť zamestnanecké tričko. Ako keby si niekedy túžil chodiť po meste v tričku s logom potravín…

Zdroj: unilad.co.uk

Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
5
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Tento muž vytvára obrázky prostredníctvom fitness aplikácie

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME