Streda 28.9.2022
sk
Václav
cz
Den české státnosti | Václav
, Václava

Muža po intímnom styku s manželkou museli previezť do nemocnice. Postihla ho strata pamäti

Našťastie však išlo len o prechodný stav.


Intenzívny intímny styk mu spôsobil stratu pamäti. Nemenovaného 66-ročného muža po popoludňajšom styku so svojou manželkou previezli do nemocnice. Postihla ho totiž náhla prechodná globálna amnézia, informuje portál LADbible. Lekárom muž povedal, že sa to nestalo prvýkrát.

Podobná vec sa mu stala pred siedmimi rokmi, tiež po styku s manželkou. Odborníci sa teda domnievajú, že práve pohlavný styk môže pôsobiť ako spúšťač vypuknutia poruchy pamäti. V prípade dotyčného pacienta k nemu došlo po desiatich minútach po styku.

Shutterstock

„Po tom, čo videl dátum na svojom mobilnom telefóne, bol zarmútený, že deň predtým zabudol na výročie svadby,“ napísali experti v štúdii. „V skutočnosti v predchádzajúci deň oslávil toto výročie s manželkou. Jeho autobiografická pamäť ostala nedotknutá, ale nespomínal si na to ráno, ani oslavy predchádzajúcej noci.“

Len mierne príznaky

Neurologické vyšetrenia však dopadli úplne normálne, jediným príznakom bola spomenutá strata pamäti. Prechodná globálna amnézia (Transient Global Amnesia) nie je pre odborníkov žiadnou novinkou. Objavuje sa hlavne po intenzívnom fyzickom cvičení, ale spustiť ju môže aj príliš horúca či studená voda, psychický stres či výrazná bolesť.

A ako dokázal aj najčerstvejší prípad, zrejme ju môže spôsobiť aj intímny styk. Väčšinou má ale len mierne príznaky, hoci sa môže vracať. Najčastejšie sa objavuje u ľudí vo veku 50 až 70 rokov.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť