Nedeľa 7.8.2022
sk
Štefánia
cz
Lada

Muža po nehode vyhlásili za mŕtveho. Po noci, ktorú strávil v márnici, si všimli, že stále dýcha

Mužovi stanovili aj dátum pitvy.


Najmä v minulosti bola pomerne rozšírená fóbia, že človeka pochovajú zaživa. Existuje dokonca niekoľko zdokumentovaných prípadov, keď bol človek vyhlásený za mŕtveho, ale neskôr sa prebudil (často niekoľko metrov pod zemou).

Človek by si ale myslel, že podobné omyly sa v súčasnosti a pri vysokej úrovni lekárskej starostlivosti už diať nebudú. Ako ale uvádza aj portál LADbible, stále existujú miesta na svete, kde človeka môžu omylom vyhlásiť za mŕtveho.

Nedávno sa niečo podobné stalo v Indii. 45-ročného Srikesha Kumara v meste Moradabad zrazil motorkár. Kumara rýchlo previezli do nemocnice, ale lekár ho vyhlásil za mŕtveho, keďže nejavil žiadne známky života.

Shutterstock

Mohlo by ťa zaujímať:

Ľudia sa v minulosti desili, že ich pochovajú zaživa. Táto fóbia vychádza z reálnych prípadov

Noc strávil v márnici

Muža teda odviedli do nemocničnej márnice, kde strávil celú noc. Jeho pitvu naplánovali na 19. novembra a medzitým kontaktovali aj jeho rodinu. Tá o šesť hodín neskôr dorazila do nemocnice, aby vybavila potrebné papierovačky. Ostali však v poriadnom šoku!

Všimli si totiž, že Srikesh stále dýcha. Podľa vedúceho nemocnice ide o zázrak. Dodal tiež, že očividne došlo k pochybeniu zo strany lekára. „Keďže bol ale pacient bez známok života, bol vyhlásený za mŕtveho,“ uviedol. Srikesh je stále v kóme a jeho stav si vyžiada ďalšiu liečbu.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť