Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 2.12.2022
sk
Bibiána
, Viviána
cz
Blanka

Vybrať si ten správny dom či byt je veľmi dôležité a človek pri tom musí zohľadňovať viacero faktorov. Niekto preferuje kúpu domu cez realitnú kanceláriu, iný zase dáva prednosť postaviť si celú stavbu vlastnými rukami. Ako píše portál Reuters, do druhej kategórie patrí aj 72-ročný Vojin Kusic z Bosny.

Ten si ale pri stavbe nového domu musel vypočuť výčitky manželky, ktorej sa nepozdával výhľad z jednotlivých izieb. Aby toho nebolo málo, svoje názory často menila a nemohla sa rozhodnúť pre jednu variantu. Vojin to teda vyriešil naozaj svojsky: postavil jej rotujúci dom!

Najoriginálnejší dom široko ďaleko

„Jej sťažnosti a neustále prerábanie nášho domu ma už unavovali, takže som povedal: ‚Postavím ti rotujúci dom, aby si ním mohla otáčať, ako si budeš želať. Ak nebudeš chcieť vidieť prichádzať nechcených hostí, tak otočíš vchod na druhú stranu,‘povedal Kusic novinárom.

Nezostalo len pri slovách, Kusic dom naozaj postavil, a to v blízkosti mesta Srbac. Práce na stavbe trvali viac ako šesť rokov, pričom raz boli dokonca výrazne ohrozené, keď sa amatérsky stavbár dostal do nemocnice.

Doktorov však prosil, aby urobili všetko, čo je v ich silách, a nech ho znova dajú dokopy. „Stále som mal v hlave tento projekt. Bolo mi jasné, že nikto nebude vedieť, ako ho dokončiť,“ podotkol. Dom ale napokon naozaj dostaval a Kusicova manželka ním teraz môže otáčať podľa toho, ako sa jej zachce. Ak je treba, otočku o 360° dokáže dom urobiť za 22 sekúnd. Slušná práca!


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť