Štvrtok 26.5.2022
sk
Dušan
cz
Filip

Muža zobudila lietajúca veverička, ktorá vletela do okna jeho bytu na šiestom poschodí

Ulice britskej metropoly určite nie sú prirodzeným prostredím tohto zvieratka.


Komáre, muchy, bzdochy. Nie je nič nezvyčajné, ak sa bez pozvania uchýlia do tvojho domova. Vo vzácnejších prípadoch ti vletí do okna holub či iný vták. Ako by si ale zareagoval, ak by ťa navštívil exotický druh, ktorý v mieste tvojho bydliska absolútne nemá čo robiť?

Jedno pondelkové ráno sa 27-ročný John Zou zobudil skôr ako zvyčajne, informuje RSPCA. O spánok ho pripravili čudné zvuky, ktoré počul vo svojom londýnskom byte na šiestom poschodí. Akoby sa priamo v jeho spálni pohybovalo nejaké zviera. Snáď to nie je potkan!

Po intenzívnom prieskume sa Johnovi podarilo odhaliť páchateľa – vakovevericu krátkohlavú, u nás hovorovo známu ako lietajúcu veveričku. Keďže John mal problém s identifikáciou návštevníka, zviera nafotil a zábery rozposlal kamarátom, ktorí mu s tým pomohli. Spoločne došli k záveru, že najlepšie by bolo kontaktovať odborníkov, vycvičených na prácu s exotickými zvieratami.

Profimedia

Po vakovevericu, ktorú John medzitým zavrel v izbe, aby neunikla, čoskoro dorazili ľudia z charitatívnej organizácie Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals (RSPCA) a odchytili ju. Zvieratko pochádzajúce z oblasti Indonézie, Novej Guiney a Austrálie naozaj nepatrí do ulíc britskej metropoly.

Shutterstock

Chovať vakovevericu v zajatí je naozaj veľmi zlý nápad. Tento druh je veľmi náročný na životné podmienky, ktorým je ťažko vyhovieť aj v zoo s odborným personálom, nieto ešte v domácnosti. Napriek drobným rozmerom a roztomilej tváričke je vakoveverica zvieraťom, ktoré by sa nikdy a za žiadnych okolností nemalo stať domácim miláčikom.

Zrejme aj jedinec z Johnovej izby bol kedysi domácim zvieraťom, ktoré predošlému majiteľovi buď ušlo, alebo sám sa ho rozhodol vypustiť ho von a zbaviť sa tak zodpovednosti. Niekomu asi nedošlo, že nočný živočích žijúci v korunách stromov nepatrí do domácnosti. Nájdené zviera bolo presunuté k špecialistovi do Cambridgeshire, ktorý má skúsenosti so starostlivosťou o vakoveverice.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

strhi

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť