Utorok 5.7.2022
sk
Sviatok svätého Cyrila a Metoda | Cyril, Metod
cz
Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje | Cyril, Metoděj

Múzea SNM navštívilo počas Noci múzeí a galérií viac ako sedemtisíc návštevníkov

Z 18 múzeí v správe SNM zaujal v tomto roku predovšetkým program Prírodovedného múzea v Bratislave, ktorý navštívilo spolu 2 060 záujemcov.


Slovenské národné múzeum (SNM) navštívilo počas Noci múzeí a galérií v sobotu 14. mája dohromady takmer 7 100 záujemcov.

Vedúca Centra múzejnej komunikácie Zuzana Vášáryová uviedla, že z 18 múzeí v správe SNM zaujal v tomto roku predovšetkým program Prírodovedného múzea v Bratislave, kde prednášky a prírodovedné aktivity navštívilo spolu 2 060 záujemcov. Do SNM – Historického múzea prišlo 996 osôb, v SNM – Múzeu v Martine uvítali 710 návštevníkov, v Múzeu Červený Kameň 428, v Múzeu ukrajinskej kultúry 420 a o program v Múzeu Betliar prejavilo záujem 400 ľudí. Do tohtoročného podujatia sa na Slovensku zapojilo skoro 130 inštitúcií.

TASR

Vášáryová podotkla, že z údajov, ktoré majú v súčasnosti k dispozícii, je zjavné, že návštevníci sa do múzeí a galérií znovu vracajú. „Hoci je toto číslo o viac než polovicu nižšie než v roku 2019 (14 235 osôb), tešíme sa, že si nás návštevníci znovu našli. V neľahkých časoch, keď sa spoločnosť spamätáva z následkov pandémie a vojnového konfliktu u našich východných susedov, je pozitívne, že si do svojich životov pomaly opäť vpúšťame aj kultúru a umenie,“ zhodnotil generálny riaditeľ SNM Branislav Panis.

Po prvý raz sa k vystavujúcim inštitúciám pripojilo České centrum s projektom na tému dizajn českej hračky a Slovenské olympijské a športové múzeum, kde okrem stálej expozície sledovalo priamy prenos z Majstrovstiev sveta 2022 v ľadovom hokeji Slovensko – Nemecko, spolukomentovanú osobnosťami slovenského hokeja, 102 návštevníkov.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť