Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 30.9.2023
sk
Jarolím
cz
Jeroným
, Jeronym, Jarolím

Muži by mali na prvom rande vždy zaplatiť za oboch partnerov. Rozvodový právnik vysvetlil prečo

O peniaze ide podľa právnika až na poslednom mieste.


Mali by muži platiť prvé rande z vlastného vrecka? Niektorí by iste povedali áno, pre iných to možno nehrá takú veľkú rolu. Avšak podľa rozvodového právnika Justina Leeho by muži rozhodne mali prvú schôdzku zatiahnuť zo svojich peňazí.

Ako píše portál LADbible, Lee vo svojom videu na TikToku ozrejmil, že toto gesto má silný význam. O peniaze samotné podľa neho ani veľmi nejde. Je to skôr test, ako druhá strana zareaguje.

„Na vašom rande môžete byť pokojne s osobou, ktorú si napokon vezmete. A verte mi, ako rozvodový právnik viem, že to, koho si vezmete, je veľmi, veľmi dôležité.“ Dodal, že aj z takého drobného činu, akým je zaplatenie za večeru, sa človek môže dozvedieť o tom druhom prekvapivo veľa.

Ide o slušnosť

Lee pokračoval modelovou situáciou: „Povedzme, že na konci rande vytiahnete peňaženku a ponúknete sa, že zaplatíte. Vaša partnerka či partner len sedí a očakáva, že zaplatíte, akoby to bolo samozrejmé.

To je podľa neho výstražný signál, že daná osoba na teba pozerá zvrchu a automaticky očakáva, že za ňu večeru zatiahneš. Lee zdôraznil, že slušnosť káže, aby sa aj ona ponúkla, že rande zaplatí. Ak to neurobí, už by si s ňou na rande nemal chodiť.

Shutterstock

Jeho slová vyvolali na internete búrlivú debatu. Jedna strana mu dávala za pravdu, druhá podotkla, že vlastne nezáleží na tom, kto zaplatí, ale je dôležité, aby bolo toto gesto druhou stranou prijaté s vďačnosťou. S právnikom sa ale zhodli na tom, že ak niekto očakáva, že zaňho partner zaplatí automaticky, tak to neveští nič dobré.


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.