Streda 25.5.2022
sk
Urban
cz
Viola

Muži by mali na prvom rande vždy zaplatiť za oboch partnerov. Rozvodový právnik vysvetlil prečo

O peniaze ide podľa právnika až na poslednom mieste.


Mali by muži platiť prvé rande z vlastného vrecka? Niektorí by iste povedali áno, pre iných to možno nehrá takú veľkú rolu. Avšak podľa rozvodového právnika Justina Leeho by muži rozhodne mali prvú schôdzku zatiahnuť zo svojich peňazí.

Ako píše portál LADbible, Lee vo svojom videu na TikToku ozrejmil, že toto gesto má silný význam. O peniaze samotné podľa neho ani veľmi nejde. Je to skôr test, ako druhá strana zareaguje.

„Na vašom rande môžete byť pokojne s osobou, ktorú si napokon vezmete. A verte mi, ako rozvodový právnik viem, že to, koho si vezmete, je veľmi, veľmi dôležité.“ Dodal, že aj z takého drobného činu, akým je zaplatenie za večeru, sa človek môže dozvedieť o tom druhom prekvapivo veľa.

Ide o slušnosť

Lee pokračoval modelovou situáciou: „Povedzme, že na konci rande vytiahnete peňaženku a ponúknete sa, že zaplatíte. Vaša partnerka či partner len sedí a očakáva, že zaplatíte, akoby to bolo samozrejmé.

To je podľa neho výstražný signál, že daná osoba na teba pozerá zvrchu a automaticky očakáva, že za ňu večeru zatiahneš. Lee zdôraznil, že slušnosť káže, aby sa aj ona ponúkla, že rande zaplatí. Ak to neurobí, už by si s ňou na rande nemal chodiť.

Shutterstock

Jeho slová vyvolali na internete búrlivú debatu. Jedna strana mu dávala za pravdu, druhá podotkla, že vlastne nezáleží na tom, kto zaplatí, ale je dôležité, aby bolo toto gesto druhou stranou prijaté s vďačnosťou. S právnikom sa ale zhodli na tom, že ak niekto očakáva, že zaňho partner zaplatí automaticky, tak to neveští nič dobré.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť