Muži, ktorí doma upratujú a varia, sú pre ženy neodolateľní. Potvrdzujú to vedecké štúdie

Ženy si na mužoch všímajú všeličo. Bodovať u nich môžeš aj tým, že doma priložíš ruku k dielu.

Zdroj: Shutterstock

O tom, čo si ženy najviac cenia a všímajú na mužoch, by sa dala popísať celá séria článkov. Čisto z toho prostého dôvodu, že každá žena uprednostňuje niečo iné. Niekde je na prvom mieste zmysel pre humor, inde inteligencia či celkový vzhľad.

Práce v domácnosti sú sexy

Podobným témam sa však venujú aj vedci a výsledky ich štúdie hovoria jasne. Viac atraktívni sú pre ženy tí muži, ktorí sa neboja doma poupratovať, prípadne aj navariť či spraviť ďalšie drobné práce v domácnosti. 

Analýza sociológov Scotta Coltranea a Michele Adams ukázala, že muži, ktorí sa neboja týchto činností, sú pre nežné pohlavie neskutočne sexy. Výsledky hovoria, že ženám imponuje, keď sa muži chytia praktických prác. Vnímajú to ako znak lásky, empatie a spolupráce. V dnešnej dobe je už striktné rozdelenie na „ženské“ a „mužské“ práce prežitkom.

dávno neplatí, že žena by sa mala doma starať o dieťa a muž zarábať peniaze. Tieto stereotypy sú už zastaralé, a hoci na nich niektorí stále bazírujú, pre čoraz viac najmä mladých ľudí ide o absurdný koncept.

Ženy si dnes budujú sľubné kariéry a aj ich manželia chápu, že v manželstve musia pri spravovaní domácnosti spolupracovať. Podľa psychológov je tiež isté, že ak sa muži venujú vareniu, upratovaniu či staraniu sa o malé deti, posilňuje to celkové rodinné väzby a výrazne to pomáha vzťahu medzi manželmi.

Ženy majú vďaka takto aktívnym mužom dobrý pocit z toho, že ich ich polovička berie za rovnocenného partnera. Podľa dát z výskumov sú tieto manželstvá celkovo šťastnejšie než tie ostatné.

Navyše možno povedať, že tieto aktivity veľmi dobre vplývajú aj na samotné deti. Dáta ukázali, že deti, ktoré doma pomáhajú s prácami, lepšie zapadnú do kolektívu a jednoduchšie si nachádzajú priateľov.

Je tiež menej pravdepodobné, že budú v škole neposlúchať, prípadne, že budú trpieť depresiami. Domáce práce majú teda ohromné množstvo nezanedbateľných benefitov. Zlepšujú rodinné a partnerské vzťahy a zároveň pozitívne vplývajú aj na deti.

Ako to funguje v tvojom vzťahu?

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
4
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
20
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
5
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
15 obrázkov mimoriadne kreatívnych detí, ktorých svojská logika ťa zaručene rozosmeje (2. časť)

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME