Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 20.6.2024
sk
Valéria
cz
Květa, Květuše
, Kveta

O tom, čo si ženy najviac cenia a všímajú na mužoch, by sa dala popísať celá séria článkov. Čisto z toho prostého dôvodu, že každá žena uprednostňuje niečo iné. Niekde je na prvom mieste zmysel pre humor, inde inteligencia či celkový vzhľad.

Práce v domácnosti sú sexy

Podobným témam sa však venujú aj vedci a výsledky ich štúdie hovoria jasne. Viac atraktívni sú pre ženy tí muži, ktorí sa neboja doma poupratovať, prípadne aj navariť či spraviť ďalšie drobné práce v domácnosti. 

Analýza sociológov Scotta Coltranea a Michele Adams ukázala, že muži, ktorí sa neboja týchto činností, sú pre nežné pohlavie neskutočne sexy. Výsledky hovoria, že ženám imponuje, keď sa muži chytia praktických prác. Vnímajú to ako znak lásky, empatie a spolupráce. V dnešnej dobe je už striktné rozdelenie na „ženské“ a „mužské“ práce prežitkom.

dávno neplatí, že žena by sa mala doma starať o dieťa a muž zarábať peniaze. Tieto stereotypy sú už zastaralé, a hoci na nich niektorí stále bazírujú, pre čoraz viac najmä mladých ľudí ide o absurdný koncept.

Ženy si dnes budujú sľubné kariéry a aj ich manželia chápu, že v manželstve musia pri spravovaní domácnosti spolupracovať. Podľa psychológov je tiež isté, že ak sa muži venujú vareniu, upratovaniu či staraniu sa o malé deti, posilňuje to celkové rodinné väzby a výrazne to pomáha vzťahu medzi manželmi.

Ženy majú vďaka takto aktívnym mužom dobrý pocit z toho, že ich ich polovička berie za rovnocenného partnera. Podľa dát z výskumov sú tieto manželstvá celkovo šťastnejšie než tie ostatné.

Navyše možno povedať, že tieto aktivity veľmi dobre vplývajú aj na samotné deti. Dáta ukázali, že deti, ktoré doma pomáhajú s prácami, lepšie zapadnú do kolektívu a jednoduchšie si nachádzajú priateľov.

Je tiež menej pravdepodobné, že budú v škole neposlúchať, prípadne, že budú trpieť depresiami. Domáce práce majú teda ohromné množstvo nezanedbateľných benefitov. Zlepšujú rodinné a partnerské vzťahy a zároveň pozitívne vplývajú aj na deti.

Ako to funguje v tvojom vzťahu?


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.