Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 23.2.2024
sk
Roman, Romana
cz
Svatopluk

Aj muži majú radi romantiku. Možno nie takú klasickú gýčovú, so sviečkami a lupeňmi ruží, ale majú. Dôkazom toho sú aj príbehy z Redditu, kde sa muži z celého sveta podelili o najromantickejšie gestá, akých sa od svojich nežných polovičiek dočkali. My sme vám tie najmilšie z nich zozbierali v tomto článku.

1. Chcel som si spraviť námorný kurz, no nemal som na to finančné prostriedky. Tak sa frajerka jedného dňa rozhodla, že mi ho zaplatí. Dostal som licenciu a vďaka nej aj lepšie platenú prácu. Dnes je zo mňa kapitán.

2. Mal som ťažký deň. Sadla si do tureckého sedu na sedačke, položila si moju hlavu do lona a ískala ma, až kým som nezaspal.

3. V jednej scéne filmu Smrtonosná pasca sa žena rozbehne k mužovi, ktorý vystupuje z lietadla, a radostne sa mu hodí do náručia. Odkedy som to po prvý raz videl – a bolo to veľa rokov dozadu – sníval som o tom, že sa to raz stane aj mne. Že niekto bude taký nadšený z môjho príchodu, až sa mi hodí okolo krku a ja budem plakať od šťastia.

© Shutterstock

Trvalo to štyridsať rokov, ale nakoniec sa mi to predsa len podarilo. Moja terajšia priateľka netušila, že o tom fantazírujem hádam už od detstva. Práve preto to bolo výnimočné. Spravili sme z toho náš malý zvyk – keď sa dlhšie nevidíme, vždy sa mi na privítanie hodí do náručia a ja ju tuho objímam. Zbožňujem tie chvíle.

4. Bola to žena, s ktorou som žil viac ako 6 rokov. Uprostred nášho vzťahu som dostal slušne platenú prácu a ona mala nejaké osobné problémy, tak sme sa dohodli, že bude lepšie, keď ostane doma. Trvalo to asi rok. Keď prišli moje narodeniny, ako obvykle som ráno odišiel do práce.

Ona išla na návštevu k mame. Požičala si od mladšieho brata výkresy a farby a vlastnoručne mi namaľovala narodeninové ozdoby. Rozvešala ich po celom byte a ja som skoro odpadol, keď som to uvidel. Ani si neviem predstaviť, koľko jej to muselo dať práce. Zhruba pred rokom sme sa rozišli, no stále mám v skrini krabicu plnú jej ozdôb a rozhodne ich neplánujem tak skoro vyhodiť.

5. Stalo sa to v čase, keď som so svojou terajšou snúbenicou ešte len randil. Vždy som jej hovoril, viac-menej zo srandy, že sa jedného dňa pôjdeme najesť do podniku Hillbilly Hot Dogs, lebo som o tom čítal na internete a dosť sa mi to zapáčilo. Asi rok po tom, čo som to prvýkrát spomenul (a týždeň po mojich narodeninách), si ma šéf zavolal do kancelárie a povedal mi, nech idem domov.

© Shutterstock

Vraj to tu kolega zvládne po zvyšok dňa sám. Bol som prekvapený, ale nenamietal som. Doma ma čakala natešená priateľka a vraví mi, nech si pobalím veci na pár dní. Sadli sme do auta a čo vám budem hovoriť – o pár hodín nato sme stáli pred hotdogmi mojich snov. Sadli sme si do zadnej časti, ktorá bola vlastne prerobený starý autobus, jedli a smiali sa. Bolo to skvelé.

6. Moja priateľka strávila sedem hodín v autobuse, len aby ma po práci mohla prekvapiť. Prišiel som domov unavený ako kôň (osem hodín prenášania ťažkého nábytku) a márne sa snažil dobyť do svojej izby. Bola zamknutá. Super, hovorím si, môj mladší brat si zase robí srandu a príde mu to náramne vtipné… no vtom sa dvere otvorili.

Stála v nich ona, láska môjho života, a ja som ostal v totálnom šoku. Od šťastia mi akosi zvlhli oči, asi niekto niekde krájal cibuľu. Nevideli sme sa už viac ako mesiac a táto nečakaná návšteva mi neuveriteľne zlepšila deň. Čo deň, celý víkend. Teraz sme päť rokov svoji a neviem si predstaviť lepšiu manželku.

© Shutterstock

7. Boli sme spolu ešte len tri mesiace a ja som si zlomil nohu. Moja rodina akurát odišla mimo mesta, tak sa ma ujala ona. Odviezla ma na pohotovosť, vybavila mi lieky, trpezlivo čakala počas mojej operácie, odviezla ma k nej domov a tam sa o mňa mesiac starala. Nebolo to ľahké.

Musela ma kúpať špongiou, nosiť mi jedlo, budiť ma uprostred noci, aby som si dal lieky a nezobudil sa v príšerných bolestiach… bola úžasná. Všetko zvládla, ani som ju o to nemusel prosiť. Jednoducho to robila sama od seba, z lásky, a bola úžasná. Ak toto nie je to najromantickejšie, čo pre mňa kto kedy urobil, tak potom už neviem.

8. Mal som vysokú horúčku. Nechcel som nakaziť priateľku, tak som sa na noc odpratal na gauč. Po niekoľkých hodinách som sa zobudil do tmy a čo nevidím – kľačí pri mne v župane a mokrou špongiou mi zráža z čela horúčku. Milujem ju.

9. Pomohla mi sťahovať. Nadrapoval som sa s vecami, snažil sa ich napratať do krabíc a podľa mojich skromných výpočtov nebola šanca, že sa to tam všetko vojde. A potom prišla ona. Šoférovala hodinu každý večer tam a naspäť, len aby mi predviedla svoje magické schopnosti a uskladnila všetko tak, že mi ešte ostalo extra miesto. Nikdy som sa necítil byť taký milovaný.

© Shutterstock

10. Na strednej som nemal matrac. Už som si na to tak akosi zvykol a nepokladal som to za nič divné, ale keď ma po prvý raz prišla navštíviť vtedajšia priateľka, bola z toho dosť mimo. Porozprávala sa s rodičmi a na druhý deň ma zobrali do obchodu. Kúpili mi krásnu pohodlnú posteľ aj s matracom, dokonca aj písací stôl. Dodnes je to to najkrajšie, čo pre mňa kto kedy urobil.

11. Vytiahla ma na parket, postavila sa na stoličku a začala so mnou tancovať. Len na objasnenie – mám dva metre a ona je maličká. Bolo to od nej veľmi milé.

12. Páčilo sa mi jedno dievča a ona o tom veľmi dobre vedela. Lenže nechcela okato spraviť prvý krok, tak sa jedného dňa tvárila, že nevie nájsť mobil. „Mohol by si ma prezvoniť?“ spýtala sa a ja som si vypýtal jej číslo. Dnes sme 15 rokov manželia. 

© Shutterstock

Zdroj: lafemmeava / Reddit 


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.