Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 31.1.2023
sk
Emil
cz
Marika
Zdroj: ©Shutterstock

Muži prezradili, čo je podľa nich na živote žien úplne najhoršie

Padla menštruácia, pôrod, no aj veci, ktoré by nikto nečakal...

Ženské problémy sa skloňujú pomerne často, no len zriedkakedy z pohľadu mužov. Čo považujú za to najhoršie, čím sa nežné pohlavie musí na dennej báze zaoberať? Na túto tému sa rozprúdila debata na Reddite a my sme pre vás zozbierali niekoľko zaujímavých odpovedí.

1. Pomalší metabolizmus. Musel by som jesť značne menej, aby som nepribral. Moja strava väčšinovo pozostáva zo samých nezdravých vecí a jediná vec, čo ma drží ako-tak vo forme, je beh. Pravdepodobne by som bol tučný, keby som nebol muž.

2. Pôrod. Počul som, že to dosť bolí. Nehovoriac o deväťmesačnom čakaní, počas ktorého tvoje telo a myseľ robia množstvo podivných sránd, nad ktorými nemáš absolútne žiadnu kontrolu. A ešte menštruácia. Nie, ďakujem.

3. Veľké prsia. Už si sa niekedy pozeral na ženu počas toho, ako beží? (Netvár sa, že nie, lebo všetci vieme pravdu.) Prsia jej skackajú jedna radosť, udierajú najprv do brady, potom do brucha, a aj keď je to pre mňa príjemný pohľad, pre ňu to určite nie je príjemná skúsenosť. Ja mám nervy, už len keď musím bežať s ruksakom, ktorý nie je stopercentne upevnený, nieto ešte toto…

4. Vrecká na nohaviciach. Sú príliš malé, prípadne žiadne. Náš malý má vrecká na nohaviciach a moja žena nie. Je to kojenec. Načo mu asi tak budú?!

Shutterstock

5. Tehotenstvo. Nebudem klamať, celá tá záležitosť vyzerá šialene bolestivo a mám nekonečný rešpekt pre každú ženu, ktorá si týmto stavom prešla.

6. Pocit, že som obklopený väčšími a silnejšími ľuďmi, ako som ja sám, a že mi v podstate môžu urobiť čokoľvek, čo chcú. Je to ako keby polovicu našej spoločnosti tvorili obrovské gorily. Jasné, väčšina z nich by bola milá a vedela sa správať. No úplne by stačilo, aby sa jedna jediná rozhodla, že chce urobiť niečo zlé… a nedopadlo by to dobre.

Mohlo by ťa zaujímať:

Muži sa podelili o najromantickejšie gestá, ktorých sa od žien v živote dočkali

7. To, že by sa ľudia v mojej prítomnosti správali inak, falošne. Len preto, aby sa mi mohli dostať do nohavičiek.

8. Nemôcť cikať postojačky. Vidím, ako vyzerajú niektoré verejné toalety – samý hnus, špina, baktérie a už pri vstupe máš pocit, že si chytil lepru. Pri pocite, že by som sa k tomu mal čo i len priblížiť, sa mi ježia všetky chlpy na tele.

Shutterstock

9. Nemôcť v lete chodiť bez trička. Veď je šialené teplo…

10. Nikto ťa neberie vážne, najmä vo všetkých tých „výsostne“ mužských pracovných sférach. Už som sa niekoľkokrát stretol s tým, ako dobrý nápad ostal nepovšimnutý len preto, že s ním prišla žena. Plus, ak sa jej názor nezhodoval s názormi ostatných (mužov, pochopiteľne), tak si musela vypočuť niečo o tom, že je „asi hysterická, lebo má krámy“. Rešpekt pre všetky biznis žienky tam vonku, lebo toto správanie je naozaj na facku.

11. To, že by som vyzeral arogantne a namyslene, keby som si stoj čo stoj išiel za tým, čo chcem. Neviem, prečo sú priebojní muži žiadaní, no priebojné ženy sú, naopak, odstrašujúce.

12. Väčšina ľudí tu hovorí o menštruácii a kŕčoch, no podľa mňa najhoršie na tom byť ženou je vyrovnať sa všetkým očakávaniam a štandardom. Keď si nízka, nos opätky. Keď si vysoká, tak si proste divná, lebo nemôžeš byť vyššia ako muži… no nie?! Keď si pri sebe, choď do fitka. Keď si príliš štíhla, tak sa choď, preboha, najesť! A tak ďalej, a tak ďalej.

Shutterstock

13. Nemôcť sa rozprávať s opačným pohlavím bez toho, aby sa to považovalo za flirt.

14. Nechcené fotky mužského prirodzenia od potenciálnych nápadníkov, ktorí si myslia, že takto ohúria. To je jedno obrovské nie. Kamarátka mi spomínala, že presne z tohto dôvodu každému hovorí, že má starý telefón, ktorý obrázkové správy nezobrazuje. Už len to, že na to vôbec musela vymýšľať nejakú výhovorku, je choré.

Matt Damon, Luciana Barroso, herec, manželstvo

Odporúčame prečítať:

5 svetových celebrít, ktoré sa zosobášili so svojimi fanúšikmi

15. Holenie. Pazuchy, nohy a všetko medzi tým, bohvie ako často. Musí to byť strašný žrút času aj peňazí.

16. Tlak spoločnosti. Od ženy sa vyžaduje, aby bola jedinečná a svojská, no zároveň „zapadla“. Musí to byť na hlavu. Otvorene priznávam, že som vďačný za to, že som muž… nezvládol by som byť ženou ani jeden jediný deň.

Shutterstock

17. To, že by som musel používať mejkap, aby som pôsobil upravene. Môžeme sa tváriť, že už žijeme v dvadsiatom prvom storočí, keď si môžu chodiť ženy von, ako chcú, pokojne aj s vrecom na hlave, no nie je to pravda. Ak by prišla bez mejkapu na pracovné stretnutie či na sestrinu svadbu, všetci by na ňu pozerali cez prsty. A bolo by im úplne jedno, že vedľa nej stojí chlap, ktorý je tiež bez mejkapu, tiež má kruhy pod očami, tiež má gigantickú vyrážku na čele… ale to je jedno, lebo je to chlap.

18. Množstvo nechcenej pozornosti. Sám mám chvíle, keď kráčam do obchodu vo vyťahaných teplákoch, okydanom tričku a najradšej by som bol, aby sa všetci pozerali opačným smerom. Žena sa tomu nevyhne. Či je piatok a či sviatok, či má na sebe tepláky alebo večernú garderóbu, vždy sa nájde niekto s chlipným pohľadom a blbými poznámkami…

19. V dvadsiatke som si prešiel celkom promiskuitným obdobím, ženy som striedal ako ponožky a vo väčšine prípadov som ani nevedel ich mená. Kamošom to nevadilo, ba čo viac – niektorí ma uznávali. Keby som bol žena, bolo by to celkom inak, a nepochybne by si mysleli, že som „štetka“.

20. Ceny vecí… no, tých, určených pre ženy. Sú šialene drahé a pritom sú to také kraviny.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť