Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 1.12.2022
sk
Edmund
cz
Iva

Muži nie sú z ocele. Možno sa tak sem-tam tvária, no aj oni majú srdce, ktoré ich občas poriadne zabolí a tak si aj oni príležitostne poplačú.

Napríklad, pri takýchto snoch, o ktoré sa na Reddite podelili s celým svetom. A aj keď si dnes nebol pripravený na emocionálny kolaps, po tom, čo si ich prečítaš, jeden mať nepochybne budeš.

1. Z času na čas sa v snoch rozprávam so svojou mamou. Zomrela 5 rokov dozadu a takéto sny ma vždy vedia dostať. Na jednej strane som šťastný, pretože mám možnosť ju opäť na chvíľu vidieť. Na strane druhej je o to ťažšie prebudiť sa, uvedomiť si, že to bol len sen a ona je už nenávratne preč.

2. Vychoval ma môj dedko. Keď som bol na strednej, diagnostikovali mu rakovinu a do niekoľkých mesiacov zomrel. Volali mi z nemocnice a ohlásili, že pravdepodobne neprežije noc, no ja som za ním nešiel. Bál som sa, že by som to nezvládol a nechcel som si ho pamätať takto.

Dodnes ľutujem, že som tam preňho z týchto sebeckých dôvodov nebol. Nedávno sa mi prisnil sen, v ktorom som sa s ním rozprával. Bol to obyčajný rozhovor o veciach, ktoré so mnou v detstve opravoval a vyrábal (veľa sme sa sťahovali, takže toto bolo na mesačnom poriadku). A potom mi zrazu venoval ten pohľad…

Ten, ktorých som za jeho život veľa nezažil. Pozeral sa na mňa tak len vtedy, keď mal pocit, že mi nebol oporou a že bol pre mňa sklamaním. Veľmi ma bolelo vidieť ho takto, hoci to bol len sen. Nehanbím sa priznať, že v to ráno som reval ako malé dieťa dobrú hodinu.

Sad The Lion King GIF - Find & Share on GIPHY

3. Myslím, že každý, kto si prešiel nepekným rozchodom, zažil takéto sny. Bol som s ňou, rozprávali sme sa, bavili sa, objímali… a potom som sa vždy prebudil do tvrdej reality, v ktorej už nebola moja. Tie sny ma zabíjali. No potom prišiel deň, keď sa mi konečne prisnil iný sen. Opäť som ju stretol, no už som si bol vedomý toho, že nie sme pár.

Rozprávali sme sa o nás, prečo veci dopadli tak, ako dopadli, prečo to celé ukončila. Konečne mi to vysvetlila a mne sa dostalo ukončenia, po ktorom som tak veľmi túžil, no v skutočnom živote ho nikdy nedostal. Zobudil som sa a cítil som úľavu. Odvtedy sa mi o nej už sníva len zriedkakedy.

4. Raz sa mi snívalo, že sa mi narodila nádherná dcérka. Bola úžasná! Krásna, šikovná, talentovaná… všetko, po čom som ako budúci otec sníval. No potom som sa prebudil a zistil, že neexistuje. Pokazilo mi to vtedy celý deň.

5. Mám dve dcéry a pomerne často sa mi sníva, že sa jedna z nich topí. Je to príšerné a veľmi ma to desí. Najmä tá bezmocnosť, že som tam, prizerám sa celej tej tragédii, no nie som schopný ju zachrániť.

Sad Michelle Tanner GIF - Find & Share on GIPHY

6. Môj brat zomrel na rakovinu, keď mal 29 rokov. Raz sa mi prisnilo, že som ho videl pri dome mojich rodičov. Kosil trávnik na záhrade a po celý čas mi bol otočený chrbtom. Pristúpil som k nemu, dal mu ruku na plece a snažil sa ho otočiť čelom ku mne.

Bol som taký nadšený, že ho znovu vidím! Lenže potom sa otočil… jeho tvár bola celá rozpadnutá, akoby bol v hrobe už nejaký ten piatok a začal sa rozkladať. Zobudil som sa roniac krokodílie slzy a je mi doplaču zakaždým, keď si na ten sen spomeniem.

7. Keď som sa po siedmich rokoch spoločného života (a dvoch rokoch manželstva) rozvádzal so svojou exmanželkou, často sa mi o nej snívalo. Naháňal som ju a snažil sa ju chytiť, zatiaľčo sme po ceste míňali všetkých ľudí, ktorých sme za nášho vzťahu stretli.

Na konci som ju vždy chytil a ona nás stiahla spolu na zem. Spadli sme a strašne sme sa začali smiať. „Odpusť mi,“ hovorievala vždy. A ja som jej odpustil. Zobudiť sa z takéhoto sna bolo ako dostať päsťou rovno do tváre.

8. Raz som sa v sne zaľúbil. Bol som v reality show, ktorá sa odohrávala na mieste Goose Island a spoznal som tam úžasné dievča. Začali sme chodiť na schôdzky, rozprávali sme sa celé hodiny (zaujímalo by ma, koľko ten sen reálne trval) a chémia medzi nami bola nezameniteľná.

No vtom som sa začal budiť, ona začala miznúť a posledné, čo si pamätám, je, ako kričí: „Nechoď.“ Prebral som sa so slzami v očiach. Vtipné je, že v Chicagu (tam žijem) naozaj existuje miesto s názvom Goose Island. Nikdy som sa tam neodvážil ísť, no stále uvažujem, čo by sa stalo (a či by sa vôbec niečo stalo), keby som nazbieral odvahu a zavítal tam.

Go For It Uoftartsci GIF by U of T Faculty of Arts & Science - Find & Share on GIPHY

9. Jednu noc sa mi snívalo, že som mal ako domáceho maznáčika živého Pikachu. Život po tom sne už nikdy nebol taký, ako pred ním…

10. Sem-tam snívam o tom, že nie som single. Som tam ja, nejaká náhodná žena a spolu robíme úplne bežné činnosti – nakupujeme potraviny alebo umývame riad. Večer si spolu vyčerpaní ľahneme do postele a ona zaspí v mojom náručí. Som celkom okej s tým, že som slobodný, no po týchto snoch sa zvyknem budiť s neznesiteľným pocitom prázdna.

11. Moja kamarátka spáchala päť rokov dozadu samovraždu. Pred nejakým časom sa mi snívalo, že bola znovu so mnou. Nerobili sme nič špeciálne, len sa flákali po meste a kecali. Vôbec sa mi v tom sne nezdalo, že by niečo nebolo v poriadku.

Zobudil som sa a pomyslel si: „To bol ale o ničom sen.“ Ešte pár sekúnd mi trvalo, kým mi to dotieklo. Že ona tu už nie je. Že už spolu nikdy takto nepôjdeme von. Strašne mi chýba…

12. Už sa mi niekoľkokrát snívalo, že sa hrám so svojím milovaným psom. Zomrel pred 9 rokmi a stále mi je za ním smutno…

Sorry Dog GIF - Find & Share on GIPHY

13. Momentálne mám veľké finančné problémy. Raz sa mi prisnilo, že som si požičal peniaze na vyplatenie určitých vecí. Vyplatil som časť z nich, no nejaké peniaze som si nechal a kúpil som si nové tenisky. Vyzerali parádne!

No potom som sa zobudil… sám v posteli, na účte veľká nula a moje aktuálne tenisky deravé skrz na skrz. Prisahám, že aj keď mi jedného dňa bude lepšie a budem opäť schopný pracovať, nikdy nebudem brať nič za samozrejmosť. A určite nie nové topánky.

14. Dva roky dozadu som totálne pokazil vzťah s mojím najlepším kamarátom, ktorý mi bol vyše desiatich rokov viac ako rodina. Od tej doby neprejde noc, keď by sa mi o ňom nesnívalo. Nikdy nerobíme nič špeciálne, len sme spolu a povedzme sedíme niekde v podniku. Vždy si v tom sne hovorím: „Tentoraz to už predsa musí byť skutočné.“ Lenže nikdy nie je a už asi ani nikdy nebude…

Sad Ice Hockey GIF by NHL - Find & Share on GIPHY

Zdroj: FlipsAhoy01 / Reddit


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť