Pondelok 29.11.2021
sk
Vratko
cz
Zina

Toxická maskulinita. Super to vec, ktorá mužom ešte aj v 21. storočí, keď dobre vieme, že farba trička má absolútne nulový súvis s veľkosťou prirodzenia, „zakazuje“ robiť veci, ktoré ich bavia. Chlap nemôže pozerať romantické komédie, chlap sa nemôže zaujímať o mejkap, chlap nemôže plakať, príliš sa smiať, celkovo prejavovať emócie a blá, blá, blá. Také veci sú pre ženy. A inak orientovaných. Ale hlavne teda pre ženy.

Títo muži z Redditu presne vedia, o čom je reč. Ich koníčky či zvyky totiž nie sú typicky chlapské (čo to vlastne vôbec znamená?) a ich okolie by pre ne nemalo veľké pochopenie. Preto ich robia v súkromí, za zavretými dverami, kde ich nikto nemôže súdiť. Tam si šijú, zapletajú vlasy, snívajú o renesančných jarmokoch a ešte omnoho, omnoho viac…

1. Mal som obdobie, keď som každý deň strávil niekoľko hodín na Google Earth. Vďaka tomu som nazbieral celkom slušné množstvo vedomostí o každej väčšej krajine na svete, ale veľmi nerád ich vyťahujem. Nechcem, aby si ľudia mysleli, že som jeden z tých „všade bol, všetko videl“.

2. Rád by som išiel na renesančný jarmok. Veľmi, veľmi, veľmi rád. Ani neviem prečo, skrátka mám pocit, že by ma to tam veľmi bavilo, no sám ísť nechcem a nepoznám nikoho, kto by tam išiel so mnou.

3. Som typický metalista, navonok aj vo vnútri, a rád zapletám vlasy. Nemyslím, že by ma na to niekto typoval, a tak to väčšinou nespomínam.

4. Zbožňujem romantické filmy a romány. Na prvý pohľad nevyzerám ako beznádejný romantik, ale niektoré z týchto žánroviek sú naozaj super a dostali sa mi pod kožu. Akurát čítam Pýchu a predsudok. 

Shutterstock

5. Mám obrovskú zbierku hračkárskych autíčok a sám som si postavil autodráhu, na ktorej s nimi pretekám. Mám 50 a predpokladám, že väčšina ľudí by si myslela, že som už na to starý.

6. Keď som sám (doma, v aute, prakticky kdekoľvek) rád sa rozprávam sám so sebou a predstieram, že je to vlastne konverzácia s niekým, koho poznám. Napríklad keď určitá debata nedopadne podľa mojich predstáv, prehrám si ju ešte raz s uspokojivým koncom. Pomáha to, keď sa na niekoho hnevám. Môžem naňho jačať a on nič netuší.

7. Neskoro večer, keď už väčšina sídliska spí, idem na detské ihrisko, hojdám sa na hojdačke a počúvam hudbu. Je to upokojujúce a doposiaľ som nenašiel nič, čo by ma vedelo podobne odreagovať. Keď sa hojdám, necítim nič, len rýdze šťastie. Podľa mňa je veľká škoda, že nie je spoločensky prijateľné, aby sa dospelí ľudia stále hrávali na ihriskách. Svet by bol hneď krajším miestom.

8. Šijem. Niektorí známi vedia, že mám doma šijací stroj, ale žijem v pomerne konzervatívnej štvrti a nedá sa povedať, že by to práve dvakrát schvaľovali. Ale ja vám niečo poviem – upravovať si vlastné oblečenie je pecka. Zrazu je omnoho jednoduchšie kupovať si nové veci, keď viem, že si ich môžem prispôsobiť tak, aby mi sedeli ako r*ť na šerbeľ.

Shutterstock

9. Keď varím, predstieram, že som v kuchárskej televíznej show, a podrobne vysvetľujem publiku každý jeden krok. Keby ma niekto pri tom videl, asi by celkom presne nechápal, prečo ukazujem stene, ako vyzerá šalotka.

10. Užívam si starostlivosť o pleť. Moja snúbenica mi ukázala všetky tie vodičky, krémiky a séra a ja sa toho teraz neviem nabažiť. Je to môj malý večerný ceremoniál a má to až prekvapivo terapeutické účinky.

11. Rád spievam. Keď som bol malý, spolužiaci ma šikanovali, lebo som spieval v školskom zbore. Teraz sa spätne učím nehanbiť sa za to, že mi niečo ide a že mi to robí radosť, a nič ma neupokojí tak, ako keď si schuti zaspievam.

12. Špáram sa v nose. Ľudia robia kvantum nechutných vecí, takže nechápem, prečo ich práve špáranie v nose tak nehorázne poburuje. Nehovor mi, že keď cítiš v nosnej dierke obrovský zaschnutý šušnisko, vďaka ktorému s každým nádychom pískaš ako píšťalka, nie si celý bez seba, keď sa ho konečne môžeš zbaviť. Ja som. Čo narobíš, všetci sme nejakí.

Shutterstock

13. Píšem krátke príbehy. Nikdy som ich nikomu neukázal a nemyslím, že sa to niekedy zmení.

14. Často sedávam s prekríženými nohami, ale len keď som doma sám a nikto to nevidí. Neviem prečo, ale keď nesedím na „sedláka“, cítim sa neskutočne sofistikovane a pridáva mi to na sebavedomí. Zvykol som tak sedávať na vysokoškolských prednáškach, ale po tom, čo ma celý ročník kruto vysmial, som to prestal robiť na verejnosti.

15. Som nudista. Neznášam byť oblečený, keď to vyslovene nie je potrebné, a moja žena tiež. Chodíme po dome nahí a je to naše malé veľké tajomstvo, o ktorom sme zatiaľ nikomu nepovedali. Úprimne, niet sa úplne čomu diviť. Väčšina ľudí si myslí, že nudisti majú o koliesko menej.

16. The Sims 4. Aj napriek tomu, že videohry sú typickým chlapským koníčkom, Sims je vraj pre ženy a podľa mňa tomu úplne chýba logika. Čo je zlé na tom založiť si imaginárnu rodinku, postaviť jej pekný domček a mať sa dobre? Môj pôvodný simík už má vnúčence a nebudem klamať, som naňho hrdý.

Shutterstock

Zdroj: DukeInterior / Reddit


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť