Muži sa podelili o typické stereotypy spájané s ich pohlavím, ktoré im poriadne lezú na nervy

„Chlap nemôže mať rád deti.“

Zdroj: Samuel Raita / Unsplash

Ak sa niečím vyznačuje posledné desaťročie, tak je to nepochybne urputná snaha búrať stereotypy. Hlavne tie rodové. Bohužiaľ, ešte sme to celkom nevyšperkovali a niektoré sa nás stále držia ako kliešť. O tých ženských sa hovorí podstatne častejšie, preto sme sa tentoraz rozhodli zamerať na pánov. Na Reddite sme zistili, ktoré stereotypy spojené s mužmi im najviac žerú nervy. A takto to dopadlo.

1. Neznášam, keď som s deťmi sám, pretože manželka je v práci, a niekto poznamená: Takže dnes strážiš decká?“ Nie, nestrážim. Ja ich vychovávam. Sú to moje deti, nie deti mojej ženy, ktorá mi ich z času na čas požičia, keď musí ísť zarobiť peniaze.

2. Niektoré matky vykresľujú pred deťmi svojich mužov ako tých zlých. Nepovedz to ocinkovi, lebo sa bude hnevať.“ Aby sa ocinko mohol hnevať, najprv by musel vedieť prečo. Najhoršie je, keď sa mi potom dostane do uší verzia príbehu, ktorá ma naozaj nahnevá, a matkina prognóza sa naplní…

3. Ženy si myslia, že chlapi hovoria o svojich citoch len vtedy, keď ich chcú dostať do postele. Nie je nič príjemnejšie, ako keď sa konečne zveríš s niečím, čo ťa už dlhšie ťažilo, a ona ťa odbije:Takže takto sa mi snažíš dostať do nohavičiek?“ Ďakujem, nabudúce budem radšej držať hubu.

4. Muži nevedia robiť viac vecí naraz.“ Vždy, keď to počujem, musím prestať robiť to, čo robím, aby som sa mohol kvalitne nasr*ť.

Universal Pictures / moviestillsdb.com

5. To, že máme veľké prsty na rukách, automaticky znamená, že sme obdarení aj v nohaviciach. Jasné, pretože medzi tým totálne existuje korelácia. A vôbec… Prečo si ženy myslia, že je v pohode vybaliť na chlapa takúto hlášku len tak, z ničoho nič?! Keby som sa ja na prvom rande opýtal baby, či pod tým svetrom skrýva jednotky alebo trojky, capla by mi kabelkou a odišla. Ale opačne je to v poriadku…

6. Je vedecky dokázané, že muži myslia na milovanie každých X sekúnd.“ Neviem, kto to dokazoval, ale jeho výskum zlyhal. Som dospelý muž, mám rodinu a prácu, ale prekvapivo mi behajú po rozume aj zmysluplnejšie veci ako to, kedy si konečne poriadne zasúložím.

7. Erekcia znamená, že chceme pohlavný styk. Aj v dospelosti si „chlapec tam dole“ občas robí po svojom…

8. Chlap nemôže mať rád deti, keď nemá svoje vlastné. To je proste fakt. Ak má, tak je automaticky zaškatuľkovaný ako pedofil. Pritom je to absolútne odveci. Mám rád aj psov, ale vlastného nemám… Nechcem vedieť, čo to podľa tejto logiky znamená.

Lionsgate / moviestillsdb.com

9. Muži nemôžu byť obeťami sexuálneho násilia. Sú predsa tí silní, tí mužní, tí, čo sa vedia brániť. Ako by sa im niečo také mohlo stať?! Mám na hlave jazvu od žehličky, ktorá nikdy nezmizne a ktorá mi bude navždy pripomínať, aké absurdné je toto tvrdenie. Je to darček od mojej ex. Zato, že som s ňou v ten večer nechcel spať.

10. Nemáme právo miešať sa do svadobných príprav. Svadba je ženská záležitosť, nevestin veľký deň. Ženích má len sedieť v kúte, ticho šúchať nohami a súhlasne kývať hlavou na všetko, čo si jeho nastávajúca zmyslí. Pekné… Napadlo niekedy niekomu, že aj pre chlapov je to veľká vec? Že sa tiež neženíme každý piatok a možno tiež máme sny, ktoré by sme si chceli splniť?! Nie? Tak nič…

11. Nie, nechodím do striptízových barov. A nie, nie som gej.

12. Chlapi chcú ženské kamarátky rovnako, ako chcú ženy mužských priateľov, a tam to proste končí. No keď sa snažím byť k žene milý, hneď si myslí, že ju chcem zbaliť.

Summit Entertainment / moviestillsdb.com

13. Si predsa chlap, vzmuž sa!“ Chlapi necítia bolesť? Smútok? Nemôžu byť chorí? Nemôžu mať problém doštudovať, nájsť si prácu, zarobiť peniaze?! Fakt mi v sr*čkách ako jediné riešenie ostáva „vzmužiť sa“ len preto, že nemám medzi nohami dieru?!

14. Celé to filmové vykreslenie chlapa ako neschopného idiota, čo bez ženy nedokáže ísť ani na záchod, nieto ešte postarať sa o deti a domácnosť. Ďakujem za prejavenú dôveru, ale mám viac ako dve funkčné mozgové bunky. Viem umyť tanier a povedať decku, nech sa nevykláňa z okna.

15. Prečo sú ovocné koktejly asociované výhradne so ženami? Milujem jahodové daiquiri a bodka.

EuropaCorp / moviestillsdb.com

Zdroj: navisnadakkal / Reddit

Reagujte!
Grr Grr
11
Grr
Fuuj Fuuj
31
Fuuj
Fňuk Fňuk
20
Fňuk
Jeej Jeej
85
Jeej
Uups Uups
6
Uups
Haha Haha
227
Haha
Woow Woow
54
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
10 slávnych párov, ktoré sa zoznámili na nakrúcaní známych filmov a seriálov


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME