Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 13.4.2024
sk
Aleš
cz
Aleš

Mužov viac priťahujú ženy vo vysokých opätkoch. Zistili to vedci

Vysoké podpätky sú pre mnohých veľmi príťažlivé.


Dámy, nosíte rady topánky s podpätkami, pretože máte pocit, že vám to pridáva na sexepíle? A páni, tiež vám vďaka nim pripadá daná žena atraktívnejšia? Zdá sa, že podobné myšlienky nie sú ďaleko od pravdy. Ako totiž uvádza aj portál MDPI – Publisher of Open Access Journals, na problematiku vysokých podpätkov sa pozreli aj vedci.

Tí pripravili zaujímavý experiment, ktorého sa zúčastnilo celkovo 52 žien. Psychológovia ich požiadali, aby sa dvakrát prešli pred kamerou. Raz v topánkach s plochou podrážkou, druhýkrát s vysokými podpätkami. Tieto zábery odborníci následne ukázali viac ako 100 ľuďom (mužom aj ženám), ktorí sa mali vyjadriť na margo atraktivity zobrazených dám. Zároveň si vedci dali pozor, aby modelkám na videu a fotkách nebola vidieť obuv.

Shutterstock

Výsledky hovoria jasne

Aký bol výsledok? Ako atraktívnejšie vyšli z experimentu tie modelky, ktoré mali obuté topánky s vyššími podpätkami. Podľa vedcov za to môže jednak štýl chôdze žien na podpätkoch, ktorý je elegantnejší a plynulejší. Zároveň sa ženám na vyššom podpätku opticky predlžuje krčná kosť, čo si podvedome spájame so schopnosťou viacerých bezproblémových pôrodov.

Podľa vedcov sa to dá vysvetliť prostou evolučnou teóriou. Stále totiž v sebe máme tendenciu považovať za príťažlivé to, čo sľubuje väčšiu plodnosť. Dnes už, pravdaže, takéto hodnotiace kritériá nepovažujeme za prvoradé, ale kedysi tomu bolo práve naopak a zdá sa, že niečo z týchto impulzov v našom podvedomí ostalo.

S výsledkami experimentu súhlasí aj portál Psychology Today. Uvádza, že topánky s vysokým podpätkom zvýrazňujú ženskú chôdzu a spôsobujú tak vzrušenie u iných ľudí. Nežné pohlavie takýmto spôsobom skrátka zvýrazňuje svoju ženskosť, čím na druhých pôsobí atraktívne. Zaujímavé je, že v atraktivita podľa vedcov nesúvisí až tak so samotným výzorom, ale práve s tým, ako sa žena pohybuje. A v tomto jej vysoké podpätky skrátka pridávajú na príťažlivosti.

Shutterstock

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.