Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 1.10.2023
sk
Arnold
cz
Igor

Mužovi museli po nehode na firemnej oslave odstrániť časť lebky. Svojich šéfov žaluje

Podľa zamestnanca je za zranenie zodpovedná firma.


28-ročný Mike Brokie z anglického Readingu utrpel naozaj hrozivý úraz. Po páde na zem si poriadne udrel hlavu. Museli ho previezť do nemocnice, kde mu chirurgovia odstránili časť lebky.

Ako píše portál LADbible, muž z toho viní svojho zamestnávateľa, firmu PwC, a žiada on neho odškodné vo výške 200-tisíc libier (viac ako 237-tisíc eur). K celému incidentu došlo ešte v roku 2019, pred súd sa však dostáva až v týchto dňoch.

Prečo ale Brokie viní z úrazu práve zamestnávateľa? K úrazu totiž došlo na oslave, ktorú usporiadali práve jeho šéfovia. „Lekári a polícia sa domnievali, že som spadol a nepoužil som svoje ruky, aby som stlmil pád. Takže som si udrel hlavu o dlážku,“ spomínal mladík.

Ako dodal, okamžite stratil vedomie a prebral sa až o štyri týždne. Lekári mu poškodenú časť lebky odstránili, Brokie ale stále trpí rôznymi „kognitívnymi symptómami“, ktoré mu znepríjemňujú život.

Je vinná firma?

Brokie zdôraznil, že za jeho zranenie je jednoznačne zodpovedná firma PwC. Účasť na spomínanej oslave bola totiž povinná (s výnimkou vážnych zdravotných dôvodov). To ale nebolo všetko. Na oslave sa, ako inak, vo veľkom pil alkohol, ale Brokie uviedol, že vedenie všetkých priam podporovalo v jeho konzumácii. A práve príliš veľa alkoholu spôsobilo Brokieho nehodu.

„K podrobnostiam veci, ktorá je predmetom prebiehajúceho súdneho konania, sa nemôžeme vyjadrovať,“ uviedli zástupcovia PwC. „Ako zodpovedný zamestnávateľ sme sa zaviazali poskytovať bezpečnú, zdravú a inkluzívnu kultúru pre všetkých našich zamestnancov.

Očakávame tiež, že každý, kto sa zúčastňuje spoločenských podujatí, bude zodpovedný a postará sa o svoju vlastnú bezpečnosť, ako aj bezpečnosť ostatných.“

nehoda, súdny spor, odškodné, peniaze, úraz, alkohol
Shutterstock

Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.