Sobota 28.5.2022
sk
Viliam
cz
Vilém, Viliam

Viac ako rok mal v hrudi čepeľ noža a vôbec o tom nevedel! Ako píše aj portál LADbible, 36-ročný Kent Ryan Tomao z Filipín sa v januári 2020 dostal do nebezpečnej potýčky. Útočník ho na ceste domov bodol nožom do hrude. Našťastie sa ho podarilo zachrániť a lekári mu ranu zašili. Predpísali mu lieky proti bolesti a prikázali mu, aby nejaký čas odpočíval. Tomao si myslel, že je všetko v poriadku a po čase sa vrátil do svojho bežného života.

Pravda vyšla najavo až po viac ako roku

O rok neskôr sa ale musel podrobiť lekárskej prehliadke, aby mohol nastúpiť do novej práce. A lekári a samotný Tomao ostali poriadne šokovaní, keď v jeho hrudi objavili čepeľ noža. Tomao ju v sebe nosil viac ako rok. Čepeľ sa nachádza vedľa jeho hrudného koša, a chýbalo len pár centimetrov, aby mu prepichla pľúca.

Profimedia

„Lekári moje rany pred rokom adekvátne neprezreli,“ povedal Tomao. „Takže si myslím, že sú sčasti zodpovední za to, čo sa stalo. Mali by to napraviť.“ Keďže Tomao mal čoskoro začať pracovať ako baník, dožadoval sa toho, aby mu lekári čepeľ vytiahli. Ako ale dodal, počas celého roka nemal žiadne zdravotné problémy. Hruď ho trochu pobolievala (najmä počas chladných dní), ale nemyslel si, že ide o niečo vážne. O tom, že má v hrudi celú čepeľ, ani len netušil.

„Tá bolesť nikdy nebola taká silná, aby som musel vyhľadať doktora,“ povedal. „Proste som čakal, kým neodišla. Teraz pociťujem úľavu, keď viem, v čom je naozaj problém.“ Problém je, že na potrebnú operáciu nemá dosť peňazí a pracovať nemôže, keďže by to v jeho situácii bolo extrémne riskantné.

Dodal ale, že budúci mesiac sa má stretnúť s lekármi a dohodnúť sa na ďalšom postupe. Zdôraznil, že nikoho nechce žalovať. „Chcem len, aby mi ten nôž vytiahli z hrude, aby som mohol nastúpiť do mojej novej práce,“ uzavrel.

Profimedia

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť