Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 30.5.2023
sk
Ferdinand
cz
Ferdinand

Mužovi prišili amputovanú nohu naopak. Diagnostikovali mu infekciu kostí

Škandál alebo záchrana života?


Iba 21-ročný muž utrpel pri futbale zranenie, ktoré nadobro zmenilo jeho život. Deň po tom, čo na futbale nešťastne spadol, sa zobudil s veľkými bolesťami a nemohol ani poriadne chodiť. Ako informuje portál Mirror, po príchode do Birminghamskej nemocnice vo Veľkej Británii mu lekári diagnostikovali infekciu kostí.

Mladík strávil v nemocnici šesť týždňov, no ani po čase strávenom na nemocničnom lôžku mu bolesti neustúpili. Lekári mu odporučili podstúpiť vzácnu operáciu. Rotačná plastika spočíva v tom, že sa odstráni stredná časť nohy a chodidlo s členkom sa prišijú obrátene, čo umožňuje aj ďalej využívať nohu s protézou.

Nedokázal som si predstaviť, že by som mal nohu otočenú dozadu. Hovoril som si, že by som bol ako Frankenstein. Spomínam si, ako som sa po operácii zobudil úplne nahý, zdvihol som prestieradlo a nemohol som uveriť tomu, čo vidím,“ udáva 21-ročný muž. Operácia mu zachránila život, pretože ak by Ibrahim operáciu odmietol, hrozilo by, že sa mu infekcia rozšíri aj na ďalšie časti tela.

YouTube video

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Nikola Kulová
Mám prehľad v dianí, tak si tu tak tvorím. Píšem o všetkom, o čom niečo viem a čo neviem, to sa naučím.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje