Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 1.12.2022
sk
Edmund
cz
Iva

Mužovi súd pre alkohol zakázal šoférovať, na druhý deň ho prichytili opäť opitého

Za šoférovanie so 4,6 promile alkoholu vyviazol v pondelok s podmienkou a zákazom šoférovania, teraz sa pred súd postaví opäť.


Policajti opäť chytili za volantom vodiča, ktorý len pred pár dňami nafúkal 4,6 promile a od pondelka mal súdom zakázané šoférovať akékoľvek vozidlá na šesť rokov. Iba pár hodín po verdikte súdu opäť šoféroval opitý, tentokrát nafúkal takmer tri promile.

Policajti zo Zavara v okrese Trnava 34-ročného vodiča Citroëna zastavili v utorok okolo 02:00 na ceste III. triedy smerom na obec Zavar. Pri dychovej skúške mu podľa trnavskej policajnej hovorkyne Zlatice Antalovej namerali 2,9 promile alkoholu. Lustráciou v systéme zistili, že má súdom zakázané šoférovať akékoľvek vozidlá. Tento zákaz bol právoplatný ešte len pár hodín. Policajti muža obvinili opäť, a to nielen za šoférovanie pod vplyvom alkoholu, ale teraz aj za marenie výkonu úradného rozhodnutia. V prípade dokázania viny mu môže hroziť väzenie až na dva roky.

Pôvodne ho v pondelok sudca Okresného súdu Trnava trestným rozkazom uznal za vinného z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Uložil mu trest odňatia slobody vo výmere osem mesiacov s podmienečným odkladom na skúšobnú dobu v trvaní štyri roky. Uložil mu aj trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá akéhokoľvek druhu v trvaní šesť rokov.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť