Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 11.12.2023
sk
Hilda
cz
Dana

S domácimi miláčikmi vie byť poriadna zábava a týka sa to aj mačiek. Niekedy nás prekvapia tým, že nám donesú mŕtvu myš pred dvere, a inokedy zase miestom, kde sa vyšplhajú. Niektorí z nás ale nevedia, ako sa o toto prefíkané zvieratko starať.

Pred pár rokmi sa veterinár Dr. Burstyn na Youtube podelil o tipy, ako zdvíhať mačky. Asi všetci poznáme porovnanie, že mačky majú akoby kvapalné skupenstvo. Všade sa zmestia a niekedy máme pocit, akoby nemali kosti. To platí aj pri ich zodvihnutí. Keď ich chytíme za brucho, tak všetky labky majú ešte na zemi a nie je nám jasné, ako to je možné. Sú to naozaj veľmi zaujímavé stvorenia.

Shutterstock

Čo na to hovorí veterinár?

Pre niektorých majiteľov sú mačky ako deti. Často sa ich snažíme dvihnúť ako bábätko, čím dávame mačkám voľný prístup k tomu, aby nás doškriabali. Niekedy im spôsobujeme stres a často nám to v rýchlosti vrátia. Tento veterinár ti vo videu ukáže, ako by sa s mačkami malo manipulovať, aby sa cítili bezpečne a neohrozene. Jeho manuál sa stal virálnym a prekvapí určite mnohých z vás.

Najväčší trik je v jemnom pritlačení mačky. Tak sa cítia ochránene a postupne sa uvoľnia. Napriek tomu, že nám to príde neprirodzené, mačku by sme mali dvihnúť ako loptu – pod rameno a zgúľanú. Málokto to asi reálne takto robí. Malé deti hrajúce sa s mačkami ich často tlačia a máme pocit, ako keby im ubližovali. Na naše počudovanie mačičky majú najradšej presne takéto deti.

Veterinár taktiež hovorí o špeciálnom type mačiek, takzvané mačky-pleciarky. Tieto mačky hľadajú komfort na pleciach. Problém však môže nastať, keď nechcú zliezť dole a poriadne ťa doškriabu. Dr. Burstyn ti vo videu presne ukáže, ako sa zachovať, ak chceš mačke pomôcť zísť dole bez toho, aby si mal rany od jej pazúrov.

YouTube video

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.