Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 1.10.2023
sk
Arnold
cz
Igor

Myslela si, že si píše s prezidentom Ukrajiny. Ten ju okradol o tučný balík

Vypýtal si od nej peniaze na ich spoločné živobytie.


Minule sme ťa informovali o prípade, keď si žena myslela, že si píše s hercom zo seriálu Stranger Things. Ten ju neskôr okradol o skoro 10-tisíc eur, dokonca sa kvôli nemu rozviedla s manželom.

Polícia teraz eviduje ďalší prípad s podvodníkom. Tentokrát má ísť o muža, ktorý sa vydával za prezidenta Ukrajiny. Začalo to komentárom pod jeho videom, po ktorom ju mal Zelenskyj kontaktovať. Neskôr jej mal dokonca vyznávať lásku a plánovať spoločnú budúcnosť, informuje TN NOVA.

Mohlo by ťa zaujímať:

Žena naletela podvodníkovi, ktorý sa vydával za herca zo Stranger Things. Keď zistíš, čo spravila, chytíš sa za hlavu

Dostala od neho pokyn, aby mu poslala svoje úspory, ktoré mali slúžiť na ich spoločné živobytie. Aby balíček mohla poslať, potrebovala 240-tisíc českých korún (cca 10-tisíc eur). „Keďže žena nemala toľko peňazí, musela si ich požičať. Od prezidenta mala sľúbené, že všetky peniaze si môže vziať späť z doručeného balíka,“ uviedla policajná hovorkyňa Iva Kormošová.

Zamestnankyne banky tušili, že ide o podvod. 42-ročnú ženu na to upozornili a hneď to nahlásili ako podvod na polícii. Ak policajti nájdu páchateľa, hrozí mu trest odňatia slobody na 1 až 5 rokov. „Netreba veriť všetkému, čo vidíte na internete, hlavne nie osobám, s ktorými sa zoznámite na sociálnych sieťach. Na internete sa môže ktokoľvek vydávať za kohokoľvek,“ dodala Kormošová.

Shutterstock

Tagy:

Nikola Kulová
Aktuálne dianie mám pod palcom, novinky tu nájdeš každý deň. Okrem toho sa venujem PR článkom a rozhovorom s inšpiratívnymi ľuďmi.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.